» Poradna » Windows (a jiné OS)

Jak aktivovat digitalni licenci Windows 10 Pro

Dobrý den,zakoupil jsem si pc bez OS a zakoupil jsem si digitální licenci. Bohužel jsem nečetl a product-key jsem zadal při instalaci a nyní mi to píše, ať si aktivuji Windows, bohužel v tuto chvíli nevím jak, děkuji za jakoukoliv pomoc!S pozdravem,Petr//EDIT: Racionalizace nadpisu. Pouhe "Windows 10 Pro" je k nicemu.

Odpovědi na otázku

Zacnete kliknutim na Aktivovat Windows. Po par krocich, ktere jiste zvladnete, se Vam to urcite podari. Pokud byste narazil na konkretni problem, ptejte se konkretne.Jinak neni od veci trochu pogooglit, pocist si na webu MS a tak podobne. Kdyz si koupite auto, tak se taky neptate na webu, jak vymenit kolo. Aspon doufam. :o)

Samozřejmě jsem googlil, avšak nic závratnější jsem nenašel, jedná se vlastně o to, že při digitální licenci jsme měl product-key zadat až po instalaci a v instalaci krok, kdy se zadává product-key přeskočit, avšak já o tomto nevěděl a tudíž jsem nečekal, že když zadám p.k. již při instalaci, nebudu mít aktivovaný windows.. Jedná se nyní o to, že bych měl zadat product-key, ale zadat ho nemohu, neboť tam již je.. Volal jsem na podporu MS, kde však po 5ti minutách nikdo nebral a poté, co jsem našel na internetu, tak se někteří nedovolali ani hodinu a akorát poté platili za "hovor"... Proto se obracím na vás, protože jste v těchto věcech, mnohem zkušenější nežli já... Děkuji!

A uz jste kliknul na to Aktivovat Windows? Zadat muzete ten samy klic, kolikrat jen chcete. I pri tomto reseni klidne muzete zadat klic uz pri instalaci.Asi stale nechapu, v cem skutecne spatrujete problem. :o(

Kde byla license zakoupena?

Při PRVNÍ instalaci Windows se licenční kód ZADÁVÁ do onoho okénka na počátku instalace. Nezadává se JEN PŘI OPAKOVANÉ instalaci. Pokud si tedy kopupím PC bez OS, musím koupenou licenci při první instalaci zadat. Nejčastější důvod pro aktivace "neprojde" je použití licenčního kódu z pochybného zdroje. Pak nezbyde nic jiného, než koupit licenci správně (nebo zkusit pirátění - u Windows 10 silně nedoporučuju!!!).

Pirátění určitě zkoušet nebudu, Windows jsem si zakoupil z ověřeného zdroje, takže si myslíte, že mám tedy své otázky směřovat tam? Děkuji

Spusť si příkazový řádek jako správce a zadej text:slmgr/ipk xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx........ za ipk je mezera, pak napiš key

nebo : slmgr -ipk xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx

Děkuji.

Pokud máte počítač připojen k internetu, tak by se Windows měly aktivovat sami.O tom se můžete přesvědčit na panelu "Systém" - Klávesová zkratka "Win"+"Pause", případně tam můžete aktivaci dokončit.

Děkuji.

Aktuálně je problém s aktivačními servery co postihuje Win 10 Pro, i již aktivované win mohou hlásit že nejsou aktivoávny případně tvrdit že je klíč pro Win 10 Home. MS o tom ví a řeší to, mělo by to být vyřešeno v řádu max dní. Do té doby vyčkat, bez aktivace.

Ano, to jsem četl. A zrovna když po několika letech zakoupím novém PC.. To se prostě stává, myslím si, že prozatím vyčkám, až se s tím microsoft nějak popere.

Zdravím,ano je to pravda. Stalo se mě to včera. Mám Windows 10 Pro a skutečně systém psal, že operační systém není aktivovaný.

Ještě vás poprosím, nejdou mi nyní nainstalovat ovladače ke grafické kartě, že je problém s kompatibilitou, tuto hlášku přičítám právě neaktivovaného Windowsu, je to tak, nebo je problém někde jinde? Děkuji

"problém s kompatibilitou" určitě nesouvisí s aktivací. Stáhni správný ovladač. Instalovals "čipset driver" ???

Ne, to s aktivaci nijak nesouvisi. Kdyz uvedete typ GK, poradime spravny ovladac.a jak vyse uz zmineno, muze byt nejprve potreba nainstalovat i ovladac chipsetu. Pro jeho urceni je zase treba znat typ zakladni desky.

Děkuji všem za rady a tipy, dovolal jsem se do podpory microsoftu, kde mi bylo řečeno, že chyba není na mé straně, ale že od včera to blbne všem a že prozatím nemám dělat žádné kroky k opravě.Hezký den vám všem!

Dekujeme za info od MS.