Jak a čím vypalovat HDCD z FLAC souborů? Díky.

Ahoj všichni audiofilové. Mám prosbu, která se týká CD formátu HDCD. Rád bych vyzkoušel "výrobu" vlastního CD v HDCD kvalitě z FLAC souborů. V žádném programu jsem ale zatím nenašel možnost převzorkování nebo přímou volbu "vypálit HDCD". Dá se to nějak udělat? Díky!

PS: prosím, aby se k tématu vyjádřovali pouze lidé, kteří v této věci dokáží fundovaně a konstruktivně poradit, nikoliv koní hlavy, které ani neví, na co se ptám. Děkuji za pochopení.

Odpovědi na otázku

Momentálně nemám mnoho času, ale přečti si toto pojednání ( i jeho druhou část ) kde snadno pochopíš jak to funguje a možná příjdeš i na způsob jak to vyrobit.

http://izointerire.cdr.cz/a/3961...

Tak ja teda neviem, ci uz kazdy tuzi po iba po nejakej "nahrade" zvuku. System HDCD od Pacific Microsonics nieje v "red book", pretoze to neni linearne PCM. A prave pre jeho umelu nafuknutost a marketingovu ekvilibristiku takych mien ako Adcom, Arcam, California Audio Labs, Harman Kardon, Linn, Luxman, Mark Levinson, Marantz, Rotel, Sansui a dalsich skoncil v prepadlisti dejin.
To nemeni nic na tom, ze v sucastnosti sa da celkom pohodlne nahravat a prehravat v 24bit/96kHz bez vysokych vydavkov na sialene drahe zvukove procesory PMD100 a PMD200, ktore mimochodom nerobili nic ine ako prznili zvuk alias HDCD.

Pre tazatela, rovnaka otazka tu bola tak zhruba pred rokom a bola vyriesena, takze treba hladat.

Já s Tebou samozřejmě souhlasím, to je bez diskuse ...... vinyl je vinyl, nicméně tazatel se ptal a já v časové tísni poukázal na princip .... jinými slovy jsem se zeptal "Stojí to za to?"

Ja len na margo toho, ked by si niekto chcel nahravky v tom systeme vyrobit. Nikdy ich bez specialneho programu nevyrobi a co je najdolezitejsie bez specialneho dekodovacieho procesu nebude pocut nic ine ako obycajnu CD Audio kvalitu.
Z dnesneho pohladu je to zabudnuta a prekonana vec, pretoze na to aby to fungovalo treba mat patentovo chraneny program na prehravanie a prinos v podobe kvality zvuku je skor negativny vzhladom na moznosti dnesnych digitalnych zvukovych zariadeni nahravat v neochudobnenom linearnom PCM formate s 24 bitovym rozlisenim.