Jak 2 počítače a 2 monitory ovládat jednou klávesnici a jednou myší

Dobrý den mám dva počítače a dva monitory a chtěla bych to ovládat jednou klávesnici a jednou myší . Existuje na to nějaký přepínač nebo nějaký hardware kterým by se to dalo ovládat? A jak to vůbec funguje ?Děkuji za odpověď Mirkamirka.tupa@seznam.cz

Odpovědi na otázku

jo, vyrábí se krabička jménem KVM Switch - vyzkoušenou máme tuhle:https://www.czc.cz/aten-2-port-kvm-usb-mini-... Připojíš k oběma počítačům, do krabičky zapojíš klávesnici a myš a pomocí klávesy Scroll Lock přepínáš který počítač chceš ovládat. Jde to myslím přepnout i tlačítkem na krabičce.

Tohle jsem dříve měla ale dělolo to od Win 7 problémy. Funguje to na Win 7 - win 10? Děkuji

A navíc to nemá digitál na monitory.

ono Aten vyrábí různé varianty. Jenže ty ses ani neobtěžovala být konkrétní ohledně potřebných konektorů, tak se nediv.

Jasně - to se omlouvám - nejsem odborník tak to řeším postupně

pro DVI např.http://kvm-prepinace.heureka.cz/aten-cs-682-dataswitch-el...

s HDMIhttp://kvm-prepinace.heureka.cz/aten-cs-692-dataswitch-2-...

OK děkuji - to by mohlo byt ono. Jeste resim jaky muze byt rozdil mezi vyrobky Aten CS-682 a ATEN CS-1762A , funkce se mi zdaji stejne ale cena dost rozdilna.

Rozdil je dost videt - 682 je urcene na doma, ma pevne kabely a je stolni, 1762 je vic profi, ma odpojitelne kabely a podporuje DVI-I, 1782 je jeste vic profi, podporuje vyssi rozliseni (DualLink)

To by me zajimalo jak pak funguje klavesa Scroll Lock v systemu, kdyz to prepne pocitac... Da se tahle feature vypnout? Premyslel jse o vymene KVM (mam starsi s PS/2 bez USB) a tohle je dost pitome...

Ta klávesa funguje IMHO normálně, přepíná se dvojitým klepnutím - aspoň takhle mi funguje starší KVMko (čtyři vstupy PS/2 + VGA), přepíná levým a pravým CTRL.

Tak to je jina... to je v pohode. Ja ted nemam Aten a jsem zvykly prepinat tlacitkem na prepinaci a ikdyz nektere klavesy lidem pripadaji zbytecne, tak scroll lock potrebuju denne.

musíš na ten Scroll Lock klepnout rychle dvakrát po sobě - jak dvojklik u myši. Fungovalo nám to u víc Aten switchů a naprosto bez problému.

mozna toto: http://www.keyboard-and-mouse-sharing.com/two-computers-one-keyboar... btw jaky to ma vlastne smysl? to chces na dvou pocitacich v realnem case provadet uplne stejne operace?

teď jde o to, zda to chce oboje ovládat v reálném čase nebo jen uspořit místo na stole. Ve firmě jsme taky měli v pár případech dvě bedny s jednou sadou periferií propojené přes KVM switch, takže bedny pod stole nepřekážely a na stole nemusela být dvoje periferie. Používalo se to na úlohy, kdy na prvním PC uživatel normálně pracoval a na druhém běžely výpočty a čas od času se na nich muselo něco naklikat, ale na druhou stranu nechtěl mít na stole dva monitory, klávesnice a myši.PS: každý PC měl navíc jiný OS - Win vs. linux

Jo sorry já to takhle Vlastně myslela j-11b ať mi je připojená klávesnice a myš a dva monitory a pak je druhá Bedna pískni je připojená ty samé monitory ta samá klávesnice a ta samá myš je jedna bedna á k ní je připojená a k ní jsou připojené Takže vlastně dvě bedny PC a pouze jedny monitory jedna klávesnice a jedna myš

Ne nechci provádět na obou úplně stejné operace. To jsi nepochopil - na každém jiné operace v jiném prostředí. Mám zapnuté dva počítače a pracuji současně na obou Takže abych nemusela mít dvě klávesnice a dvě myši tak potřebuji mít jenom jednu. Na jednou dělám administrativu a na druhém grafiku takže nepotřebuju mít dvě klávesnice a dvě myši to by mi na stole překáželo a bylo by to nepraktické

pokud nevadí nutnost přepnout klávesou na druhý PC (problikne to), tak je nejlepší ten KVM switch. Kdyby bylo potřeba mít na jednom monitoru bleskově přehazovatelné okno s druhým PC, tak bych to asi propojil síťovým kabelem a použil vzdálenou plochu nebo něco takového.

a navíc by si to mohl všimnout vedoucí, že máš boční kšeft :)

Ne myslela jsem 2 PC a jeden monitor, myš a klavesnice

Napr. Mouse without Borders od MS jednoduche a pracujici bez problemu. Funguje to pokud jsou zarizeni v siti a klavesnice funguje tam kde je kursor mysi. Dokonce se da i pretahovat soubory mezi sebou.

Jasně ale bohužel to má jen graf.vystup VGA a ne DVI nebo lepe HDMI.

To co chces sa uz v sucasnosti robi inak. Pouzije sa vyrazne sirokouhly monitor(narp: https://www.alza.sk/34-lg-34um88-p-ultrawide-... ), kde sa aplikacie zmestia vedla seba. Je to pohodlnejsie, jednoduchsie a efektivnejsie ako prepinanie klavesnic, mysi a monitorov ak treba prepinat dva pocitace. Niekedy je ich potrebne prepinat aj 6 (napr.v serverovniach). Tam sa este stale pouzivaju KVM prepinace. Vyskusaj pouzvazovat, mozno sa ti take riesenie zapaci.

Mať 2 klávesnice sa nedá?

z dotazu predpokladam, ze kazdy poctac ma svuj monitoropravdy vyzadujes hardwarovy prepinac?co treba softwarovy reseni: http://symless.com/synergy/v minulosti jsem pouzival v praci k naprosty spokojenostioproti hardwarovymu prepinaci je tam vyhoda treba ve sdileny schrance, dalsi info najdes na uvedenym webu