» Poradna » Mobily

Jádra procesorů u mobilů

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaký jsou rozdíly mezi 2-jádrovým procesorem nebo 4-jádrovým procesorem apod...? (např. iPhone SE 2 jádra, iPhone 7 4 jádra) Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

No jeden má o 2 jádra víc, než ten druhý . Představ si, že máš hromadu uhlí. Vlak se 4 vagónama bude potřebovat míň jízd, aby všechno odvezl než ten se dvěma vagóny. Samozřejmě taky záleží na konstrukci těch vagónů, možnosti je naložit a vyložit, rychlosti celého vlaku.

Nahoře je super příklad obecně na jádra.Dovolím si jej trochu specifikovat pro daný dotaz...U iPhonu 7 jde o to, že 2 jádra jsou úspornější, než ta druhá. Ty úspornější běží při normálních činnostech jako iMessage, iTunes... Pokud si ovšem zapnete nějakou náročnější hru/grafickou aplikace/obecně náročnou aplikaci, aktivují se i ta dvě další jádra.Pokud bych to ještě rozvedl k notebookům - ani 16jádrový Celeron nevystačí na 2jádrovou i3.