» Poradna » Ostatní

Já mám super modem

Dnes mi odpojili ISDN, mám teď klasickou digitální linku a čekám na ADSL. Půjčil jsem si od kámoše ve firměobyčejný Microcom InPorte, abych ty tři týdny přežil. Instalace proběhla bez problémů, ve vlastnostech modemupři diagnostice vše OK. Jak jsem se chtěl připojit na síť, zatuhlo to. Takové ty věci, jako zatržítko Počkat na oznamovacítón byly, jak mají být. Po restartu už neproběhla žádná komunikace s modemem a nastal "tuh". Vyzkoušel jsem dalšídva PCI sloty a pokaždé jen poprvé proběhla komunikace s modemem, potom jen reset. Vždy jsem restartoval,takže žádná hláška port je již otevřen nehrozila. Nakonec jsem to vychytal, připojím se jen v případě, že odeberumodem ze systému a po první instalaci driverů musím rychle na Internet.Jo, tohle mi vážně chybělo. Po 20ti resetech už jsem ztrácel naději. Váhal jsem mezi třemi poskytovateli ADSLa nakonec rozhodla jedna operátorka, se kterou jsem se vybavoval celkem 50 minut, z toho 35 minut o intimníchzáležitostech a oběma nám to pěkně uteklo.Původně jsem se chtěl zeptat : mám objednaný USB Alcatel modem a někteří provideři tvrdí, že je to pouze proanalogovou linku. Chci to jen pro domácí nesesíťované připojení.

Odpovědi na otázku

Pokud to máš na Win2000 nebo WinXP, stáhni si ovladače z http://www.volny.cz/jan.fialaJsou tam vyzkousene a funkcni, na rozdil od tech originalnich Pre instalaci odinstaluj ovladace, ktere tam mas.

Stahni si z www.microcom.cz spravne posledni ovladace. Mimochodem, co to je klasicka digitalni linka, ja zil vzdy v presvedceni ze digitalni je ISDN a normalni linka je analogova

Ovladače z www.microcom.cz pro W2k a WinXP bohužel nejsou moc funkční (aspoň před nějakou dobou ještě nebyly). Proto jsem tam psal ten odkaz

Pánové moc díky za pomoc i odkazy, mám WinME a na to odebrání ze systému už jsem si normálnězvykl. Tři týdny a dost. S tou digitální linkou jsem to přehnal, měl jsem na mysli digi ústřednu (předtím jsemměl analog a to byl nářez - připojení nejvýše 44000 a stahování v nejlepších dnech 3kb/s)Taky už jsem stáhnul jednu životně důležitou mp3 rychlostí 0.5 - 1kb/s. To byly nervky.Horší je, že jsem si uvědomil, kolik mě ta sranda bude stát. To je 20 litrů za rok. Za to by byl 17 LCD paneljak vyšitý. Dva měsíce budu chodit do práce zadara, jen budu vydělávat na Telecom.Tady ten drzý softmodem jede 53333 a stahuju 5.7kb/s a drží. A to bych platil tak 400-500 měsíčně.Nesmím na to myslet.