» Poradna » Ostatní

It vtip

Ahoj,vim ze je to takova kravinka ale nedavno jsem slysel jeden vtip a nepochopil jsem ho - Rytir usekne drakovi hlavu a misto ni mu narostou dalsi 4,usekne 4 a naroste 8,usekne 8 a naroste 16,usekne 16 nasrosre 32,usekne 32 naruste 64,usekne 64 a naroste 128. Nakonec usekne 128 hlav a drak umre.Byl to osmibitovi drak.Je tu nekdo kdo by mi to dokazal vysvetlit? :D

Odpovědi na otázku

Osmibitovy drak by měl umřít po useknutí 256 hlav..2^8..pro porovnání 32 bit OS adresuje 2^32 RAM... chápeš?

Promin,asi jsem natvrdlej ale ne :D

2^8 je sice 256, ale do osmibitové proměnné zapíšeš největší číslo 255 (0 až 255, což je těch 256 čésel). Číslo 256 je devátý bit v 1.K vtipu, drak byl osmibitový, takže po useknutí 128 hlav se číslo zvyšilo na 256 a došlo k "přetečení" akumulátoru (druh registru v procesoru), prostě číslo 256 neuměl zapsat, proto umřel.

Díky nějak mi to nemyslí :(

Nejde o to, že to neumí zapsat. Zapíše nulu (+ nastaví příznak o přetečení) a drak s nulou hlav nemůže žít.

Tak moderní drak by to udělal, ale možná je to nějaký starý drak, který nemá příznak přetečení. A hlavně pokud nastaví nulu, tak má nula hlav, a drak bez hlavy nemůže žít

To je vtip, alebo matematicka hadanka ?

vtip pro vyvolené

Nj, dyť se to jmenuje IT vtip Normální člověk to nemá šanci pochopit.

tak takjako když se baví dva ITjeden říká, že tchýně slaví 64. narozeninya druhý na to: no neke, kulatiny

Podobně jako vtipy pro chemiky: H2SO5

jsem chemik a nic vtipného v tom nevidím, jen běžnou sloučeninu...my chemici máme lepší: K2FeO4

pro nezasvěcené (a i pro mne), prosím o vysvětleníď

http://www.rozhlas.cz/leonardo/zpravy/_zprava/a...

aha, na takovou úroveň homuru jsem asi kulturní barbarno nic, jdu si naleštit kyj

humoru, kuadrát

Tentokráte nevybíráte opět komponenty pro nějakou imaginární sestavu?

Posílá žena IT manžela na nákup a povídá, kup chleba a když budou mít rohlíky tak jich vem deset.Manžel se vrátil z nákupu a nesl deset chlebů.

A právě proto tady v poradně potřebujeme, aby se tazatel vyjadřoval přesně a jasně.

Když ženská posílá koupit manžela tak to o jistém svědčí, ale já být manžel tak dosebe vrazím 8 dvanáctek a budu si stěžovat že nejsou 16ky.

Nejlepší IT VTIP je ten, jak Pavelka updatuje počítač, aby mohl nainstalovat Windows 7 a než to stihne, tak skončí podpora Windows 7.

to není vtip, ale hotová tragédie