» Poradna » Programy

Istalace Windows Xp na notebook Acer

Ahoj!
Kamoska kupila nootebook ACER Extensa 5220,predinstalovany Linux.Chce tam Windows XP,ale nejde.Kdyz instaluji,tak nenajde HDD,zkousel jsem najit ovladac na hdd,ale nasel jsem jen na disketu,a ja tam disketu nemam.Muze my nekdo poradit,co tet,jak mam nainstalovat?

Odpovědi na otázku

je to blbe,ale windows vyzaduje ovladace pri instalacii len z diskety.da sa to ale spravit inak,vytvorit instalacne cd windowsu aj z danym ovladacom.uz sa to tu niekde rozoberalo,skus pohladat

presne tak, uz to tu bylo nekolikrat. Potrebujete pravdepodobne ovladac na SATA disk. Projdete si starsi prispevky a urcite tam najdete vsechno co potrebujete

www.zive.cz ...

Tak vyzkousim a pak vam to am vedet...

Nasel jsem tohle,jaak to mam pridat,mam rozbalit a mam dat 64bitovku nebo v raru?

ftp://ftp.work.acer-euro.com/notebook/extensa_5210/dri...

Tady na těchto stránkách je přesně popsané jak postupovat při instalaci. Platí to jak pro 5210 tak i pro 5220. www.czechcomputer.cz ...
a něco je i tady
www.alfacomp.cz ...

Jěště jsem zapomněl dodat jesli potřebuješ něco vědět tak na sebe nechej kontakt a já se ozvu ale dneska až pozdě v noci. Za chvíki jdu pryč a doma budu kolem 23:00

Nebo nech disk v biosu emulovat jako IDE. Pak nebudeš disketu se SATA ovladači potřebovat.

U tohoto noteboku to nejde udělat. Tato volba tam není.

V soucasne dobe existuje nova verze biosu, ktera je i dostupna na officialnich strankach, ktera tuto funkci do biosuprida.

Můžeš vyzkoušet toto :
- vytvořit instalační CD, ale s emulací FDD a do té emulace FDD dát ty ovladače
Při spuštění bude emulována FDD a teprve z ní spustit vlastní instalaci (příkazy zadat už předem do instalace, např. pomocí BAT souboru) a pokud bude vyžádána asistence na ty ovladače, tak ji tam nasměrovat. Tím se neztratí emulovaní FDD a zároveň je i CD/DVD. (neověřeno) Ale pak jsem to předělal v nLite a doplnil SATA ovladače a jede to OK, je to o mnoho jednodušší. Vše se provede jedním vrzem. A maká to...!!! Postupy se dají najít tady v poradně, nebo jejich odkazy.

1.Sehnat program Nlite1.13
2.Nastavit v biosu booth z CD/DVD mechaniky
3.Nakopirovat xp do nejake slozky
4.Na netu sehnat ovladace sata.exe
5.Rozbalit sata.exe do slozky ale ne tam kde je xp
6.V nlite pridat tyto ovladace do xp
7.Vytvorit iso a vypalit
8.Instalovat vse by melo jit v poradku
Pokud se povede instalace tak si jeste stahnete drivery na extensa 5220 z Aceru