» Poradna » Ostatní

Iso soubor na extérní disk

Zdravím Lidičky, potřeboval bych poradit, jak dostat ISO soubor 12 GB na externí disk, Dostávám však hlášku ,, pro cílový systém příliš velký soubor. Místo na disku je 200 GB. Díky za Rady

Odpovědi na otázku

Předpokládám problém ve formátu toho disku - FAT32 nebude umět takto velký soubor. Musel by se externí disk formátovat jinak, např. NTFS.

Díky moc

Zrejme máš disk formátovaný na FAT. Tam je obmedzenie cca 4GB na súbor.Preformátuj na NTFS.

Formátovat netřeba. Převod lze uskutečnit zadáním příkazu convert X:/ fs:ntfs v příkazové řádce přičemž X je písmeno přiřazené jednotce jejíž filesystém hodláš změnit. Příkazovou řádku je potřeba spustit jako správce. Data zůstanou zachovány, ale přesto je vhodné je zálohovat pokud jsou důležitá.

Uff! Data samozřejmě zůstanou zachovánA.