» Poradna » Mobily

ISIC karta a NFC

Dobrý den,chci se zbavit plastových karet, a proto jsem si stáhl tuhle aplikaci https://play.google.com/store/apps/detailsAle nejde mi do ní naskenovat isic karta. Zkoušel jsem už i in kartu, u ní se mi po přiložení napsala spárováno, ale když přiložím isic kartu zobrazí se v jaké aplikaci chcete tuto operaci dokončit.Prosím poraďte.

Odpovědi na otázku

A co ti napsala podpora ISIC? Tam se přece musíš ptát jako první, když máš problém s jejich produktem.

Jim už jsem napsal a čekám na odpověď. Tak jsem zároveň položil i otázku sem. Kdo mi dřív pomůže.

Naskenuj mi informace ze tve platebni karty a posli PIN, nejprve vyzkousim zda mi to nativne bezi v poradku u me a pak zkusime experimentovat s ISIC.

lol

Už mi dopověděli z isic Dobrý den,to bude tím, že náš průkaz ISIC nelze takto nikam nahrát. Verifikace probíhá u našich partnerů na základě předložení průkazu a ověření v naší databázi přes jiný systém, než jak funguje Vámi zaslaný.

ISIC jen tak nenakopíruješ. Používá ISO/IEC 14443-4 Do řeči lidí: Tzn. používá šifrování. Můžeš zkusit z ISIC dostat UID a použít jen to, ale tím to končí. Prolomit tu šifru není až tak jednoduché. Navíc by tě za to vyloučili z VŠ.

Mohu se zeptat jak to dopadlo protože mám stejný problém/dotaz?.

TL;DR: Pro přihlašování do školy lze využít aplikaci Etugate, na cokoliv jiného ALIVE APP (linky níže)

ISIC tímto způsobem "nahrát" nejde (...), používají trošku chytřejší ověřování než např. slevové karty v obchodech. Dle mého zkoumání jde, stejně jako u platebních karet, o kryptografii s veřejným klíčem, jednoduše: karta používá NFC čip, jenž má přímo v sobě uložený privátní klíč, kterým se následně při přiložení karty k terminálu vytvoří el. podpis (důkaz toho, že karta je pravá - nikdo jiný než čip priv. klíč nemá) - hodně teoreticky by se to dalo prolomit zkoušením (nejspíš to bude 2^2048 kombinací - hodně štěstí) či nějakým asi dost nákladným způsobem v laboratorních podmínkách, kdy budete sledovat změny elmag. pole kolem čipu a z toho odhadnete, s jakými čísly se počítá - vypreparujete klíč; v běžných podmínkách a bez lidí s roky praxe, třema titulama a trochou štěstí neproveditelné).
Navíc byste tím asi i porušili nějaký ten předpis - ať už školní či státní.

Tak a teď o možnostech, jak to udělat oficiálně.
Školy pro přístupy do budov atd. většinou používají systém ISIC PORT. Ti mají ofiko řešení, vlastní aplikaci, která si ty autorizační údaje stáhne přímo k vám do mobilu a umí tedy nahradit plastovou kartičku (zařízení musí umět NFC a BT). Za předpokladu, že to teda vaše škola v jejich systému nějak povolila (jinak můžete max urgovat vedení). Link pro Android zde: https://play.google.com/store/apps/details

Co se týče prokazování se kdekoliv jinde, tam má zase oficiální aplikaci přímo asociace ISIC. Appka umí (po nějakým úvodním přihlášení) zobrazit průkaz v digitální podobě. Jediný, co mě štve je, že se to po nějaké době npeoižívání samo odhlásí (?????>?) a člověk to tak musí udělat znova. Link pro Android zde: https://play.google.com/store/apps/details

Někde berou i vyfocený průkaz, ale na to bych nespolíhal. Nikdo nemá povinnost brát fotku jako samotný průkaz, stejně, jako nemusí uznat vyfocený Ukázat celý příspěvek