» Poradna » Ostatní

IPTV

Zdravim momentalne mam o2TV a jejich settopbox. Smlouva mi konci v lednu a uvazuji ze bych sluzbu zrusil jelikoz na TV koukam jen rekreacne. Ovsem rad bych vyuzil mitso klasickeho pozemniho signalu IPTV ale nejak moc se v teto technologii neorientuji.Chtel bych se optat zda existuje nejaky settopbox ktery bych si pichnul k TV a prez internet bych si mohl streamovat TV (CT, Nova, Prima atp) Pokud by to byli takto zakladni kanaly free bylo by to super ale nebranil bych se i funkcni placene sluzbe ovsem o2TV uz bych nerad jelikoz jsou celkem drahy. vetsinou to stejnak zapinam na zpravy nebo kdyz davaj nakej dokument nebo zajimavej film.Pripojeni mam 25/2Mbit coz bych rek ze je dostacujici na stremovani 720p mam HD Ready TV takze vic neni potreba

Odpovědi na otázku

Neznám jinou takovou službu na lince. Nechceš si raději koupit SAT?

SAT nechci, zajimala me prave naka sluzba prez internet ktera by se dala vyuzit ve stylu o2TV. Ale pokud nic takoveho neni na trhu asi pojedu klasicky prez DVB-T jak rikam staceji mi zakladni kanaly ocenil bych asi jen discovery a podobne vedecke kanaly ale to je stejne v placenem segmentu kanalu takze i na satelitu by to nebylo free takze bych musel poridit zarizeni a jeste platit mesicne.

To jsou vždy placené kanály a zde je SAT (se solidní parabolou +120mm) vždy lepší a stabilnější volba navíc až na 2 - 4 - 6 satelitů současně podle typu s plným servo řízením. Máš nejen předplacené kanály díky kartám Irdeto / Conax a další, ale hlavně i další stovky / tisíce PRG kdy ne všechny nejsou nezajímavé. Rozhodně gratis takové věci nejsou pak opravdu jen to DVB-T což je tedy bída.

Ano to vim ze programy jako discovery atp jsou placene ale me by stacilo par zakladnich jako je CT Nova Prima atp. ty extra by byli hezke ale nechci kvuli tomu platit 700Kc u o2... Proto se pidim po nake moznosti ciste IPTV zakladnich programu ktere jsou zdarma prez pozemni digitalni vysilani...Satelit prome neni moznost nemam ho kam umystiti a porizovaci cena je pro me celkem vysoka kdyz uz tak bych nechtel brat naky laciny zmetek a DVB-T nema v me lokalite prilis dobry signal musel bych to nak vymyslet ale asi by to nebylo nic moc...

Na netu se dá koukat na všecko. jestli máš na to download, tak není problém ve VLC "naladit" stream televize kterou si vybereš. i v HD .

To vim nato jsme narazil ale chtel bych nakou krabicku jako settopbox kterou bych pichnul k |TV nastavil a mohl sledovat nechci abych musel mit u TV zapnuty PC nebo kupovat naky Android

Jedině novou "chytrou" TV nebo smůla a HTPC tě nemine, na to ti nikdo krabičku prodávat nebude, aby tam byl tebou zvolený SW a ještě k tomu pro x86 CPU.

Jasny OK ja myslel ze je v obehu naky IP Box jako ma o2 ale pro verejne kanaly tak hold zkusim zapatrat po nakych jinych alternativach

To asi ne-e, přece jen to gratis nikdo poskytovat nebude na to by už bylo třeba mít práva plus další technické zázemí a to něco stojí. Osobně bych volil tiché HTPC a hotovo. Lze vyžít i pro fotky, stahování videa z kamer / mobilů atd.