» Poradna » Notebooky

IPS a backlight na notebooku

Zdravím lidi,tento dotaz směřují k otázce IPS panelů u notebooků a také s prosbou o doporučení.Minulý týden jsem si koupil herní laptop Dell G3 s full HD 144hz 15" displayem. Po dvou dnech jsem si všiml, že na černém pozadí, tedy když plocha ztmavne, případně když jsou u filmu černé lišty, tak je zde dosti výrazně vidět osvětlení panelu. Hlavně Teda oba dolní rohy, spodní lišta celkově v několika bodech a horní pravý roh a ještě nějaký body. Samozřejmě jsem byl znechucen, přeci jen doma nám 5x IPS led panely. 2x starší notebook Acer, FHD monitor Samsung, 4k TV Samsung a FHD TV LG a tohle neznám. Pozor, ano, vím že u IPS panelu může dojít k tomu, že jsou okraje mírně světlejší, ale to čovek ani nepostrehne jelikož je to celistvé, tohle je ale do očí bijící... Psal jsem do Dellu co to má jako znamenat, jelikož jsem notebook vrátil a místo něj si vzal nový, ten samý, který je na tom snad ale ještě hůř. Odpověď byla, "je to vlastnost panelu" s tím, že mi byl předložen tento odkaz který vám má rict, že to, že vám výrobce prodá zmetka je v poradku. (takhle se dnes asi řeší zmetky, prostě z toho udělají vlastnost) Odkaz: https://www.dell.com/support/article/cz/cs/czb... Dal jsem za ten notas 31 klacku a rozhodně se nespokojím s tím, že to tak prostě je, když to žádné jiné IPS doma nemá. Však ve tmě u filmu je to úplně do očí bijící. Takhle nějak to vypadá :https://www.zonerama.com/Link/Photo/216761217/5974364Můžete mi někdo poradit, kde za své peníze dostanu něco s normálním displayem a ne jen řeči o vlastnostech panelu? Mají to vaše notasy taky?

Odpovědi na otázku

Toto je problém skoro u všech těchto 144Hz+ panelů.Jediné řešení je koupit notebook s OLED panelem.Nebo mrkni na testy na notebookcheck, kde máš fotky displayů s mírou krvácení.