» Poradna » Mobily

IPod Nano do zásoby

Zdravím, nejspíše mám v plánu si zakoupit pár kusů iPodů Nano do rezervy. Vzhledem k tomu, že Apple je ruší, mně vyhovují a mám neuvěřitelnou schopnost je vždy nějak poškodit (ohnout, rozsednout ...). A teď k mému dotazu. Jak dlouho vydrží baterie v iPodu pokud se dlouhodobě nepoužívá a leží jen někde uskladněn?

Odpovědi na otázku

to bude všude stejné - počítej že za 3 roky už určitě nemá původní kapacitu. dost záleží na kvalitě baterie, ale rozhodně se nevyplatí kupovat do zásoby

apple dava di zarizeni jedny z nejlepsich baterii ale pocitej ze za nejakejch 5 let uz to proste bude znat navic baterie bues muset udrzovat alespon kolem 40-70% nabiti at se zbitecne nenici vic

No, pokud budeš baterie udržovat v optimálním stavu nabití, tedy kolem 50%, tak relativně můžou vydržet ve slušném stavu tak dva roky. Pokud se na ně vykašleš a necháš je ležet vybité, tak je za pár měsíců můžeš vyhodit :)

Okej, super, díky za odpovědi. Tak asi skončím u jednoho/dvou a pak budu holt hledat nějakou alternativu u jiného výrobce, ač se mi dvakrát nechce no.

spis se na nano vybodni a kup si apple watch

Mám videokameru Sony s originál bateriemi z r. 1998 a jedou celkem dobře. Na 2. straně v mobilu tak po 4 letech už nic moc. Ty baterie v kameře byly minimálně používané (asi 20 - 30 cyklů), ta v mobilu jela pořád (tak 300 cyklů). Jde o LiIon.