» Poradna » Mobily

Iphone6 dovoz z Ameriky

Dobrý den chci si koupit iphone6 z USA a chtel bych se zeptat jake by byli případné problémy kupovat chci přes ofic stránku http://store.apple.com/us/buy-iphone/iphone6/4.7...

Odpovědi na otázku

Využij například služeb typu shipito.com. Nezapomeň si dát bokem trochu těžké měny na budování socialistickáho ráje jménem EU (poplatky, clo... některé by správně být účtovány neměly, ale budou).

rozhodně musíš mít GSM verzi, jinak z toho máš tak akorát iPod Model A1549 (GSM)*Model A1522 (GSM)*- v USA mají myslím CDMA, tak je otázka, zda GSM verzi prodávají

Modely pro Verizon mají jak CDMA, tak i 3G. Umí sice i LTE, ale bez evropských kmitočtů.

mně nejde o data, ale o normální volání - Evropa má GSM, USA má CDMA a kompatibilní to mezi sebou není. Wifi. 3G a LTE pro datové přenosy možná ale pořád jde snad i o to si zavolat ne?

Ty telefony by měly umět i volat přes 2G a HSDPA. Ale v rukách jsem iPhone z USA neměl, mám zkušenosti pouze s operátorskými HTC, Samsungy a Nokiemi, které mají současně jak CDMA, tak i 2G a 3G.

GSM modely prodávají

Hlavně se ti to vůbec, ale vůbec nevyplatí, ale naopak proděláš..za 6ku s 16 GB zaplatíš v Americkém obchodě 649 dolarů, to je dejme tomu 16 000 Kč + 21% DPH = 19 360 Kč. To ani nepočítám počtovné, náklady na celní řízení atd.. Ve výsledku máš minimálně o tisícovku DRAŽŠÍ telefon než z českého Apple obchodu a se zárukou jen 12 měsíců a to ještě značně omezenou..

Píšou tam cenu 199dolaru..

nečetl jsem to moc podrobně, tak se jen ujisti, zda to není za tu cenu jen se smlouvu u Verizonu nebo něco podobného...

To je cena při úpisu na dva roky..

Ano Ted jsem si všiml

Základní verze stojí $649 (http://store.apple.com/us/buy-iphone/iphone6/4.7... ).

Na stránkách české pošty je návod na dovoz ze zahraničí pro blbé ... .