» Poradna » Mobily

IPhone Xs ve W7

Rád bych přetahoval fotky z iPhone Xs do PC s W7 v režimu velkokapacitního úložiště. Léta mi to bez problémů (a hlavně bez iTunes) fungovalo s iPhone 7, ale Xs je pro W7 neznámé zařízení, prostě schází driver. Kdepak se takový ovladač najde, když ho na webu Apple nevidím? Umíte to někdo? Pod W10 to funguje, ale do nich se mi jen kvůli mobilu vůůůůbec nechce. Předem prosím všechny diskutující, aby mi nerozmlouvali W7 a podobně, děkuji.//Smazán troll "karetní hráč" (=joachym / olympie / René / fabia a asi milion dalších přezdívek).//

Odpovědi na otázku

https://support.apple.com/cs-cz/HT204095Ale proc to delas tak "staromodne" rucne kdyz to lze resit uplne automaticky pres iCloud?A na W10 taky nevidim nic spatneho, mam je na vsech domacich PC a funguji absolutne bez jakehokoliv problemu.

Až na téměř 100% aktualizací, že?

Postup z odkazu jsem našel a zkoušel ještě před napsáním dotazu - bohužel je napsán zřejmě pro W10, protože ve W7 nefunguje (formulace "zkuste najít ovladač" je úsměvná - kdyby tam ten ovladač radši umístili). Druhá část postupu předpokládá použití iTunes, což je pro mne nepřijatelné. iCloud je sice asi elegantní řešení, ale natáčím dost videí a to by můj datový tarif asi neunesl. Nejradši bych tedy zprovoznil ten absolutně nejjednodušší původní off-line postup.

Je tam moznost aby to sychronizovalo az ked si na WIFI. Cize to nezerie datovy tarif.

Takže veškeré normální, funkční a správné metody jsou pro tebe nepřijatelné... No tak to tedy přeju Hodně štěstí :D

možná je to trochu prasárna, ale pokud máš domácí wifi, tak by snad mělo fungovat Dukto, které to posílá lokálně, mimo internet:https://www.msec.it/blog/dukto/Program musí být spuštěn na PC i telefonu. Kámoš to na jablku používal, nevím, co měl přesně za model, ale fungovalo to.

A proč by někdo vytvářel ovladače pro nový HW do mrtvého systému? Pořiďte si buď předpotopní mobil nebo aktuální verzi OS.

Win 10 nechci, iTunes nepřijatelné, iCloud nemám datový tarif... Tak si buď zaplať lepší datový tarif nebo iPhone Xs prodej a používej zase iPhone 7.

Majkle, Jožine, Acturusi ... možná jste si nepřečetli příliš pečlivě můj dotaz - já jsem se neptal na hodnocení mého vztahu k W10, iTunes ani iCloudu. Chtěl jsem jenom vědět, zda někdo umíte připojit uvedený mobil jako flashku k počítači s W7. Nic víc. Neumíte, tak si své subjektivní komentáře nechte pro sebe. Já přeci vím o možnostech přechodu na W10, použití iTunes nebo iCloudu. Zajímala mne ale ta úplně nejjednodušší metoda, se kterou si zjevně rady nevíte. Nic ve zlým.

A ty zapomínáš, že nejsi v nějaké placené podpoře, ale na veřejné diskuzi, takže každý se může vyjádřit k čemu chce z tématu, které nahodíš...

Tohle sice není placené forum, ale i tak určitá pravidla platí, jako držet se tématu či pravidla slušného chování. Obojí se tu často porušuje. To nemá s tím, že tady není placená podpora, nic co dělat. Tohle pro mě není argument, ale jen výmluva.

Osobně, kdybych tohle řešil, ptal si na foru, které je přímo na produkty od Applu zaměřené. I v češtině taková jsou.

Vzhledem k tomu, že nejsi schopný si soubory, které jsou na postované Apple stránce vyhledat bokem někde na internetu, tak tady řešení asi není. Apple má ovladače součástí iTunes, které nechceš, takže máš asi smůlu.

Kámoš na Facebooku sice nemá nejnovější iPhone, ale nejnovější iOS ano. Vyřešil to způsobem, že nejprve zakázal odesílání fotek na iCloud, poté povolil na telefonu přístup k úložišti a následně vidí telefon jako flashdisk a může k datům přistupovat.Ale třeba tohle již nefunguje na novějších jablkových telefonech, těžko říct (mám telefon s Androidem) .

Je mozne ze ano, ale proc to delat rucne kdyz to muze bezet automaticky pres vestaveny iCloud, pripadne dalsi sluzby (treba Google fotky)?

Musis nainstalovat AppleMobileDeviceSupport64.msi a mozno aj tieto AppleApplicationSupport.msi, AppleApplicationSupport64.msiOvladace pre iDevices su sucastou iTunes. Ak nechces instalovat iTunes, potom musis rozbalit instalacny subor iTunes64Setup.exe a v nom sa nachadzaju: AppleApplicationSupport.msi, AppleApplicationSupport64.msi, AppleMobileDeviceSupport64.msi, AppleSoftwareUpdate.msi, Bonjour64.msi, iTunes64.msi, SetupAdmin.exe

A rozbalit se to dá pomocí UniExtract2https://github.com/Bioruebe/UniExtract2/rele...

Velice děkuji za naprosto perfektní radu. Na rozdíl od všech žvanilů Tvoje rada opravdu pomohla. Tak pro všechny, kteří by něco podobného řešili v budoucnu shrnutí:1. Stáhnout aktuální instalačky iTunes (což kupodivu také není tak úplně jednoduché - MS to váže na uživatelský účet, který pak stejně napíše, že nevidí žádné podporované zařízení). Naštěstí ale funguje stahuj.cz, kde si žádné nesmyslné podmínky nekladou.2. Rozbalit pomocí Uniextract2 to bohužel nešlo, ale i tak děkuji za TIP3. Spustit tedy instalačku iTunes a hned první dialog nechat otevřený, nepokračovat a otevřít si složku %TEMP% (nejlépe předtím vymazanou) a někam si schovat zmíněné souboryAppleApplicationSupport.msiAppleApplicationSupport64.msiAppleMobileDeviceSupport64.msiAppleSoftwareUpdate.msiBonjour64.msiiTunes64.msiSetupAdmin.exe4. Instalaci zrušit5. Ze schovaných souborů nainstalovat pouze AppleMobileDeviceSupport64.msi6. Restartovat PC (nezbytné)7. Připojit iPhone a po krátké instalaci ovladačů vše skutečně funguje i bez zbytečných nesmyslů typu iTunes a iClouduRedmondovi velice děkuji. Namísto zbytečného tlachání dokázal jako jediný věcně poradit.

Na rozbalení většiny instalačních souborů postačí 7zip nebo WinRAR.

Proc resit takovouto pakarnu a pak to rucne kopirovat, kdyz pres iCloud to vyresim automaticky a nemusim na ten telefon ani sahnout, natoz jej pripojovat s pocitacem? A v iCloud klientovi na WinDows nastavit automaticke stahovani pokud je chces mit lokalne v PC?P.s. iTunes nemusis stahovat z MS store, instalacni soubor lze stale stahnout primo z webu iTunes

Pakárnou? Bez iTunes a iCloud alespoň nepojedou na pozadí Apple služby, které by akorát vytěžovaly systém a disk. Čistou instalací ovladače pak pracuješ s telefonem jako flash diskem nebo Androidím telefonem.

Ano, pakarnou to lze velmi slusnene nazvat a i když se zadaří, musíš ručně pripojovat telefon, kopirovat... A hlavně na to nezapominat, to je asi hlavni problem. Proste řešíš jednoduchou situaci zbytecne slozite, nepohodlne a zastarale.Když zapnu synchronizaci s iCloud nebo Google fotkami, mam jednoduše a pohodlne vyreseno. Vytizeni systemu a disku pocitace je zanedbatelne.

Protože z principu nechci svoje fotky posílat kamsi do světa, třebaže na těch mých výhledech z kopečků a rozhleden nic tajného není. A fakt mi přijde nejjednodušší si fotky z mobilu stáhnout jako z flashky. Ale každý máme jiné preference, tak to respektuji.

Jen tak ze zvědavosti se coby dlouhodobý androiďák zeptám - co tě teda vlastně vedlo k pořízení jablka?Protože mi subjektivně připadá, že při tvém zamýšleném způsobu používání by ti Android telefon sloužil lépe, protože se nepředpokládá těsná navázanost na online služby / cloudy - resp. lze se bez toho celkem slušně obejít.A s ohledem na to, že ani HW od Apple už dávno není co bývalo...

Absolutně neopodstatnena paranoia. Odeslanim kamsi mimo mas alespoň vyresenou offsite zalohu.Me přijde jednodušší kdy se zaloha/synchronizace fotek a dalších dat provadi automaticky bez nutnosti pro to cokoliv dělat, oproti pakarne v podobe porad zapojovat kabel a něco nekam pretahovat, nezapominat na to, delat to pravidelne... Obcas je docela rozumne zrevidovat sve zazite zlozvyky 😉