» Poradna » Mobily

IPhone SE vs t-mobile, jiné jméno volajícího...

Dobrý den, prosím nemáte někdo zkušenost s tímto:telefon iPhone SE, operátor t-mobile, volám člověku co nemá uložené mé číslo/jméno, a jemu se zobrazuje že volá někdo jiný. Jak se tohoto zbavím? chyba u operátora, telefonu či někde nějaká registrace na webu? a popřípadě kde vyhledám a smažu či opravím? Děkuji za zkušenosti, radu.

Odpovědi na otázku

Chyba registrace někde na webu. Každopádně je to na straně příjemce, na své straně to nijak nevyřešíš.

1) Může to číslo u sebe mít špatně uloženo, má ho tam třeba omylem uloženo 2x (i u někoho jiného).2) Neměl to Vaše číslo někdo jiný před Vámi?3) Může být někde chyba v databázi identifikace volajícího. V které, to záleží na tom, jaký má telefon volaný a i případně jaké používá antispamové aplikace na volání.

Takže mu to ukazuje jiné číslo ???

Co vidí volaný? Jiné číslo nebo jiné jméno?

Siri může najít telefonní číslo třeba v podpisu emailu a podle toho emailu mu rovnou přiřadí jméno.

Teď ještě chybí info, jestli ten iPhone SE je na straně volajícího nebo toho volaného a na něm se zobrazuje to chybné číslo.

iP je na strane volajiciho, kde je vse v poradku.Ale volany nejspis pouziva kdovi jakou appku, ktera mu dodava nespravne udaje o volajicich. Podeziral bych nejakou tu kravovinu na boj proti nevyzadanym volanim nebo jiny podobny nesmysl. A s hlouposti volaneho tazatel neudela vubec nic.

Právě se mi to nezdálo úplně jasné. Pokud je iP na straně volajícího, tak je problém samozřejmě na straně volaného. Vypadá to, že číslo volajícího je v nějakých SPAMových databázích, dnes už každý větší výrobce telefonů, případně to dělá rovnou telefonní aplikace Google, čerpá z databází a pokud člověk sám nemá dané číslo v kontaktech, zobrazí se to z databáze a není na to potřeba žádná appka. Mě to telefon dělá taky. Možná volající to číslo má krátce a nějakou dobu před tím ho měla ona firma, co se zobrazuje.

Každopádně tazatel asi už má vyřešeno, protože se od vložení dotazu neukázal...