» Poradna » Mobily

Iphone se při nabíjení zahřívá

Zdravím, mám Iphone 6, který se při nabíjení zahřívá. Konkrétně, zahřívá se čip, který se nachází nad slotem pro kartu SIM. Což je tuším procesor(přesně nevím, čip je zapouzdřen). Iphone nejde zapnout, jen problikne displej, ale v počítači kde je Itunes jej lze aktualizovat nebo obnovit. Čím to může být ?

Odpovědi na otázku

Nějaká porucha. Přesněji napoví věštírna.

Napisal by som, ze treba kupovat len vyrobky osvedcenych znaciek.Ale nenapisem.

nj iOvce musíš jít ted do iShopu za nějakým iBlbem co ti poradí - samozřejmě nezapomenout že ze své iPeněženky budeš muset vysolit solidní iPeníze. Poučení pro příště: Nekupovat předražené šunty co hovno umí/jsou nekvalitní. Disclaimer: vlastním iPhony (několik) (ano jsem iOvce i iBlbec) ale také Androidí zařízení (několik).Poznámka pod čarou: Proč jsi btw tak blej že s tím jdeš do PC nebo mobil poradny a ne rovnou (za ty težké prachy) do Autorizovaného iServisu? nebo pokud jsi z prahy/okolí tak rovnou AppStore?... nj vlastně ano těžké prachy jsem za to vyhodil ale na internetu jsou rady/poradny zdarma že... to poředkym jsi chtěl dělat frajera že máš iPhone? :D:D:D

Mám ho na opravu. Jelikož vím, že není bloklý, tak bych ho rád rozchodil a pak prodal dál. S takovýmto problémem jsem se ještě nesetkal a tak se ptám ostatních, jestli by mi někdo zkušenější neporadil. Bohužel nemám pájecí stanici s horkovzuškou, takže pokud je opravdu chyba v tom čipu, můžu celou základovku rovnou vyhodit a dát tam jinou. A ano máš pravdu, nebudu chodit do autorizovaného servisu, když si můžu udělat to, co by mě tam stálo bůhví kolik tisíc, doma sám a za pár korun.

A kdyby nebyl ten čip zapouzdřený, tak bys poznal co je to zač? Máš doma pořádný mikroskop a detailní fotky všech čipů všech integrovaných obvodů? Tak se čip/integrovaný obvod neidentifikuje. Ten se identifikuje právě naopak ZAPOUZDŘENÝ, na jeho povrchu je jeho popis, typ (na malých kód typu), výrobce atd., jestli ty ale nemyslíš stínící kryt, kterým se občas zakrývají celé bloky na DPS. To není ale zapouzdřený čip. To je zakrytý blok nějakého obvodu. Ono se dneska plete čip a integrovaný obvod (to druhé ani lidi neznají). Čip je ta malá křemíková destička v jakékoli polovodičové součástce, integrovaný obvod je celá ta součástka (zapouzdřený čip, vývody...) čip (příklad):https://goo.gl/images/W5ZcDUIntegrovaný obvod:https://goo.gl/images/QGQGvoIntegrovaný obvod (EPROM), který má čip pod mazacím okýnkem:https://goo.gl/images/d3r6eSStínící kryt na DPS:https://goo.gl/images/8Lnmn4

Díky za opravu, špatně jsem to formuloval. Opravdu se jedná o stíníci kryt, pod kterým je IO, co se zahřívá. Jedná se tedy o procesor toho telefonu, jehož označení ale neznám. A i kdyby ano, sám jej vyměnit nedokážu, nemám na to dostačující vybavení.

Nad slotem na simku je skutečně procesor, skutečně se zahřívá přímo tento čip?

To nedokážu říct na 100% jelikož je procesor krytý plíškem, který nesundám. Každopádně, přijde mi to nejpravděpodobnější, že se zahřívá zrovna procesor.