» Poradna » Mobily

Iphone SE - snížená maximální kapacita baterie

Zdravím, v březnu jsem zakoupil nový Iphone SE. Minulý týden jsem si všiml, že v nastavení v sekci Kondice baterie je u maximální kapacity uvedena hodnota 96% a ne 100% jako doposud. Mám se obrátit na prodejce, aby mi baterii vyměnil, když je ještě v záruce? Díky.

Odpovědi na otázku

To se opravdu u seriózních prodejců ještě prodává jako nový telefon? Nebo jsi to koupil u nějaké obskurní firmy jakože repasovaný?

Nový. CZC ho měl na jaře ještě normálně v nabídce...

Hmm, to jim asi už musí celkem dlouho ležet ve skladech. Každopádně 96% po půl roce, to snad není zase takový pokles Výrobci garantují obvykle udržení alespoň 80% kapacity po dobu půl roku od nákupu. Takže 96% to ještě dostatečně splňuje

On od výroby mohl ležet na skladě klidně dva roky. A pokud vím, Li-aku postupně degradují už od výroby bez ohledu na to, zda se používají.

Jj, tak to je.

ty % jsou naprosto OK, co by jsi jako chtel menit ? baterie starne zvykej si

Když to dáš na reklamaci tak ti to s vysokou pravděpodobností uznají a baterku vymění, ale sám si polož otázku jestli má smysl být 2-3 týdny bez telefonu, když za dalšího půl roku tam těch 96% máš znovu.

To dost pochybuju, že by mu uznali snížení kondice baterie že 100 na 96% za půl roku

to tezko, opotrebeni baterie neni duvod k reklamaci, je to vlastnost zarizenim na reklamaci by to bylo kdyby mel par cyklu a treba 75%

Omlouvám se moje chyba. Uvědomil jsem si, že já osobně jsem si nechal měnit baterii v rámci záruky na iPhonu 6s v době, kdy vyšlo najevo, že Apple zařízení s nízkou kondicí baterie zpomaluje. Tenkrát vám tu baterii zdarma vyměnili i když jste měli kondici třeba 95%, ale dnes i na stránkách píšou, že opotřebení záruka nekryje.

Problem nie je s bateriou, ale s tebou, tak ze navstiv psychologa.

Já mám po dvou letech u X 85%.. prostě stárne.. Raději už budu měnit za XI Pro

ja po roku a pol 99%

Můj iPhone SE za měsíc oslaví 2 roky provozu a Kondici baterie stále ukazuje na 100% ...

skoda ze je to nerealny

Taky bych řekl. Nebo leda, že by ho nepoužíval a jenom pečoval o baterku, ale i tak by to asi nedal.Můj má po 2 letech a 9 měsících 90%...

neda no, baterie prichazi o kapacitu at je pouzivana nebo ne

To jen dokazuje, jak je takový ukazatel stavu baterie na prd

Nevieme odkial ten vyblafnuty udaj ma, cize ta informacia nema ziadnu hodnotu.

Ten vyblafnutý údaj má každý iPhone stačí se podívat do Nastavení > Baterie > Kondice baterie (je to tam už poměrně dlouho)

Ty si nejaky nechapavy blbec, alebo co? Namiesto toho aby si reagoval na pointu, tak mi napises co viem od momentu, kedy to Apple pridal do systemu. Vyblafnuty udaj = nenapisal odkial tu informaciu ziskal. Narozdiel od teba, ja pripustam moznost, ze okrem systemu, to moze byt z nejakej pofidernej aplikacie.

a ty zase nechapes ze 4% +-odpovidaj tomu stari

ale toto su reakcie na vetvu ktoru zacal Kroxigor;tu to mas, aby si to nemusel hladat."Můj iPhone SE za měsíc oslaví 2 roky provozu a Kondici baterie stále ukazuje na 100% ..."

Ty jsi asi nechápavý ... tak znova a poooomalu kde jsem tu informaci získal ...Vzal jsem do ruky můj 2 roky starý iPhone SEOtevčel jsem Nastavení Vybral Baterie a kouknul na Kondice baterie no a světe div se píše mi to 100%a ano používám ho denně a stále, jen jsem ho nikdy nenechal vybít pod 40% a nabíjím jak to jen jde ... pomalu v dokyně z USB z iMacu

Teraz je jasne odkial si ten udaj ziskal, ale neraduj sa, neznamena to, ze nedoslo ku strate kapacity.

Väčšinou sa to deje pri prehrievaní a hraní hier, kedy sa batéria ničí rýchlejšie.

Tak úbytek 4% z kapacity za půl roku není žádný velký, skok.

Mám sedmičku, asi rok a půl, baterie 85%..