» Poradna » Mobily

IPhone plné úložiště

Dobrý den, mam problém s úložištěm. Mám iPhone 6s 32GB a i přesto, že v nastavení je napsáno, že využívám pouze 19,7GB z 32GB, nemám v mobilu místo. Tudíž nemůžu postahovat aplikace ani fotit fotky, ani psát do poznámek. Dnes jsem si zaplatila za 25kč za navýšení iCloud úložiště o 50GB a stále mám místa stejně. V obecných informacích je psáno, že volného místa mám ještě 12,38 GB. Co tedy s tím? Aktualizací to nevyřeším, protože mi mobil aktualizovat nejde už tak rok. Mám iOS 12.1.4Děkuji Vám všem za rady. //Smazán troll "olympie" (=joachym / René / fabia a asi milion dalších přezdívek).//

Odpovědi na otázku

asi to nebude tvůj případ, známý měl kdysi málo paměti, za půl roku nerestartoval mobil ani nepromazával zbytečná data aplikací

To urcite ne, mám stažené jen ty nejnutnější aplikace, které denně využívám, jen pár videií. Nevím, kde je problém. :/

on tam měl i plno fotek, ale když mobil restartoval, pár minut mu mobil ztmavl a pak měl o 5 GB víc. Syn mu promazal Aplikace/Správce aplikací/ a z jednotlivých paměť (já mám vymazat pamět v Samsungu)

Sprav zálohu celého telefonu cez iTunes. Obnov továrenské nastavenia a následne obnov telefón zo zálohy. Potom sa uvidí čo ďalej...

Ideálne by bolo, keby sa namiesto resetu do továrenských nastavení prehral celý iOS prostredníctvom iTunes...

Mohol by niekto prosím tie mínusy aj vysvetliť? Rád sa totiž poučím, čo som zle poradil.Vychádzam z toho, čo "Ester" napísala. Iphon jej v nastaveniach ukazuje že má voľné miesto. iOS ukazuje voľné, resp využité miesto na úložisku vrátane systémových dát (iOS). iOS zvykne zobrazovať upozornenie na plnú pamäť aj vtedy, keď sa chce zálohovať do iCloudu ale v iCloude nieje dostatok voľného miesta. Ale zase "Ester" písala že si priplatila za navýšenie kapacity iCloudu na 50GB (iphon má len 32GB), takže tam problém tiež nebude. Celé to značí na nejaký systémový problém, ktorý sa dá prehratím iOS, resp jeho resetom a zmazaním pamäte vyriešiť. Vďaka zálohe o dáta nepríde, navyše sa podľa veľkosti zálohy dá usúdiť koľko dáta na iphone reálne zaberajú.Už som zažil že po update iOSu mi iPad začal blbnúť, stále dokola vyžadoval overenie môjho konta a pár ďalších blbostí. Myslel som že to bol bug v aktualizácii, tak som čakal na ďalšiu, no keď prišla tak problémy pretrvávali. Nakoniec som prehral iOS cez iTunes a všetko zase fachalo jak má. iOS je OS ako každý iný a vo výnimočných prípadoch môže každý OS zblbnúť....

Nad tym sa netreba zamyslat, ber to ako scitanie idiov.

Tady to asi lidi berou jako Facebook. Kliknou a konec. Proto si nějakých plusu či mínusů ani nevšímám. Nemá to žádnou hodnotu.

Skúsila si vymazať cache v safari?

Pak do toho zapocitej System + Ostatni, je to na te same strance jako ten graf velikosti uzivatelskych dat.Mam 256GB z toho 17GB (uz. data), 5GB (system), 3GB (ostatni). Nejvetsi polozka je u me Spotify hudba

Není to moc rada, ale iPhone mít 32GB je hloupost. 64GB je také relativně málo, rozumná velikost začíná na 128GB.Jinak iCloud nefunguje tak, že by se tam přetáhly nějaké fotky a uvolnily místo v telefonu. Funguje to tak, že originál se uloží na cloud, a v mobilu zůstane verze fotky s menší velikostí. Tohle se někde nastavuje. Vzhledem k tomu, že tohle řešení uvolní jenom nějaké % z využitých dat, tak si nemyslím že by to v případě 32GB úložiště nějak výrazně pomohlo.

Nastavení -> Tvoje Jméno -> iCloud -> Fotografie -> Optimalizovat úložiště iPhonuTady by se mělo nastavit to o čem jsem psal.

Mám 64GB a zapnutú tu optimalizáciu.17tis fotiek a 2600videi zaberá 3.5GB.V podstate mám polovicu pamäte stále voľnú. Toľko k tvojej potrebe mat 128Gb.

jedina problemova kapacita pameti byla 16GB (u IPadu mini), s 32GB verzi jsem nikdy nemel problem a u 64GB mam polovinu volnou. Vse resim online pres mobilni data