» Poradna » Mobily

Iphone hudba tagy

Ahoj,mam hudobnu zbierku ktoru som cez itunes skopiroval do iphonu (11, ios 13). Hudba je otagovana, a tagy funguju spravne v kazdom programe co mam v PC, na androide, a dokonca aj vo windowsovej itunes aplikacii sa zobrazuju spravne (ked si prehliadam hudbu ulozenu v telefone). Problem je so zobrazenim v iphone - napr. ak mam album XY, a v nom 10 pesniciek, a dam si zobrazit zbierku podla albumov, tak namiesto jedneho albumu XY s desiatimi polozkami mi iphone zobrazi 10 uplne rovnakych albumov XY, kazdy s jednou pensickou vo vnutri. Samotne tagy ocividne precitat vie, ale nedokaze v nich ani vyhladavat, a ani zdruzovat pesnicky podla albumov/autorov. CCA 90% hudby sa zobrazuje spatne, funguje toho len minimalne.Nejake napady co s tym? Skusal som menit verzie tagov (id3v1, id3v2.3/4) cez mp3tag, ale bez uspechu.D

Odpovědi na otázku

Zkusil bych Media Monkey uměl sync i do Phonu\ iPoduAno s ID u MMPš je to někdy neskutečný opruz protože tagy se navzájem "přehlasují" někdy to memísto interpereta sklady beze interpreta alba, někdy místo alba to bere kompilaci atd...Jediný co mě napadá je tagy smazat a nastavit znova. jinak i pokud tam je play list tak i tem může jít proti tagům.

Tento problém vzniká, když jde o alba výběrů obsahující songy od různých autorů.Osvědčilo se mi jako řešení u těchto výběrů dát do tagu "Název Songu" rovnou i autora, tedy ve tvaru "Autor - Název Songu".

To je obrovská prasárna. Na tohle je přímo v id tagu položka „Album artist“.

Prasárna neprasárna, je to jen pro něj a vyřešení problému. Nebude to prodávat nebo distribuovat dál.Album artist problém neřeší, neraď, když nevíš.

Tohle jsem vyresil Spotify...

Myslím že v editaci tagu v itunes je zatržítko “součást kompilace” nebo tak něco. Pak to songy sloučí k sobě. Ale už si to taky nepamatuju přesně. Itunes jsem nepoužil ani nepamatuju.

Skusil som zmazat vsetky tagy, vpisat ich tam nanovo, pridat skrz mediamonkey, zaskrtnut "kompilaciu" v itunes, ale bez vysledku a vyzera to stale takto:https://imgur.com/a/gRG1aVH