» Poradna » Mobily

IPhone-červené světlo u senzoru přiblížení

Dobrý den,rád bych položil dotaz, na který jsem nenašel jednoznačnou odpověď. V tmavé místnosti nebo při úplné tmě mi v místě senzoru přiblížení velice jemně svítí červené světlo. Když jsem prolezl zahraniční weby, tak jsem zjistil, že se jedná o senzor přiblížení. Názory na to, zda by měla jít červená tečka vidět či nikoliv se však liší. Takže bych se rád zeptal, zda to pozorujete i na svém telefonu. Děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Ano

Řekl bych, že pokud senzor přiblížení funguje, tak je vše v pořádku a takové kraviny nikdo neřeší :) No a pokud by tě náhodou zajímalo proč to svítí, tak to je proto, že jednu polovinu senzoru tvoří poměrně výkonná IR LED a ta vydává nepatrnou část světla i ve viditelné oblasti. To je ten slabý červený svit. Takto se projevují i některé IR dálkové ovladače TV nebo třeba noční vidění u bezpečnostních kamer atd. Takže ano, je to zcela v pořádku.

ja bych si tim zas nebyl tak jistej, pokud by svitil pri volani tak OK ale pokud sviti porad tak to se mi tedy nezda, senzor priblizeni by mel podle me fungovat jen kdyz je potreba

Ono vysvětlení výše dává naprosto smysl. Jenže je pravda, proč by senzor měl fungovat nepřetržitě.

To má sice logiku, ale nikdo neví, jak to Apple naprogramoval. Klidně je možné, že svítí pořád, když je telefon probuzený. Spotřeba senzoru proti rozsvícenému displeji je naprosto zanedbatelná.

Kolega vlastně nepsal, jestli to svítí i se zhasnutým displejem. To by bylo horší, protože v pohotovostním stavu už ta spotřeba senzoru nebude proti zbytku telefonu úplně nevýznamná.

Ano, omlouvám se. Se zhasnutým displejem to nesvítí. Pouze když se displej rozsvítí tak to je výraznější, když poté telefon dále používám, tak už to je jenom opravdu velice nepatrné světlo. Jde spíše o to, že za celou dobu jsem si toho nevšiml.

Tak v tom případě to je ok, se zapnutým displejem to ničemu nevadí a není to závada. Jelikož to s displejem zhasne taky, tak i ovládání je v pořádku a už to nemusíš dál řešit.

To IR mám to nad hlavou na Panduru, takže v pohodě.

Já si právě toho celou dobu vůbec nevšiml. Až včera to upoutalo mou pozornost. Každopádně vám děkuji za rychlé odpovědi.

skuz restartovat telefon pripadne sleduj jestli po instalaci aktualizace to nezmizi, podle me je to SW chyba

co je SW chyba? že senzor funguje? bez toho svícení (okem prakticky nezaznamenatelného) by totiž nefungoval

kdyz prijedes domu z prace a jdes spat taky nechavas motor auta bezet jen tak bez duvodu ? IR senzor priblizeni ma vypinat displey kdyz das telefon k uchu jinak je jeho zapnuti zcela zbytecne a nelogicke

Senzor světla a přiblížení je dohromady, proto funguje furt. Nevidím tu nic nelogického, jen vidím to že to dělá co má.

Jak jsem psal výše, spotřeba proudu senzorem je proti rozsvícenému displeji zcela zanedbatelná, takže to Apple neměl důvod řešit. Chyba by byla, kdyby svítil pořád.

Tak mi tento problém nenechal čistou hlavu. Proto jsem si dojel za známým, který má úplně stejné zařízení pouze dva týdny staré. Skutečně se nejedná o HW chybu. Stejná červená tečka šla zpozorovat i na novém zařízení. Každopádně všem děkuji za komentáře.

Je to úplně normální a některé telefony to využívají i v případě flipového pouzdra, kdy jej zavřete a telefon pozná, že je displej překrytý. Stejně tak u telefonů s "Glance screenem" - což je permanentní zobrazení hodin a případně nějakých notifikací u jinak vypnutého displeje - zde senzor kontroluje, zda telefon není zakryt, aby displej vypl zcela.Můžete být v klidu, HW chyba to není, je to vítaná vlastnost.

Třeba já jsem si paranoidně myslela že mě někdo sleduje xd

Vím že je to už pár let staré ale mám to tak taky všimla jsem si toho včera ale když byla velká tma

Tento dotaz je hodně starý jak vidím, ale jsem si jistá že někdo na něj narazí tak jako já dnes večer.
Toto světýlko mi začalo svítit od dnešního večera ,kdy jsem si ho všimla v naprosté tmě.
Při zamčení displaye zhasne, při odemknutí opět (6S+)

Zdravim akurat som to spozoroval tuším že je ta face id