» Poradna » Mobily

IPhone blokovaný

Nevím zda můj dotaz nesměřovat spíše na právní poradnu, ale potřebuji odblokovat iPhone, jedná se o iPhone 7, kupovaný na firmu. Mám kupní smlouvu, vystavenou od firmy, na kterou byl koupen, orig. záruční list, popřípadě seženu i původní kupní smlouvu, kterou má firma, mobil je stále v záruce, kupován v Německu. Bohužel je přihlášený na iCloud, otisk není nastaven, pin znám, mobil v pořádku používám. Četl jsem, že by iCloud šel odhlásit, když mám všechny tyto údaje. Vím i celé znění e-mailu. Jak mám postupovat? Půjde to i bez řešení v Německu? Děkuji za jakékoliv rady.

Odpovědi na otázku

Nepůjde to nijak. Neexistuje žádný způsob jak zrušit propojení s iCloud účtem bez přístupu k tomu účtu. Zřejmě kradený telefon. Takže řešit s prodejcem a případně PČR.

Já nechci být sprostý, ale na takové tupé lidi, jako jste vy to ani nejde... Zaregistroval si ho zaměstnanec firmy, který po vyhazovu již mobil neodhlásil a s firmou nekomunikuje... navíc jasně píši, že zajistím všechny smlouvy. To si myslíte, že Německý prodejce, prodal 50 kradených mobilů v originál balených krabičkách s již přihlášenými icloudy?! Přemýšlejte než něco vyplodíte.

Česká firma, nakoupila mobily od autorizováného Německého apple prodejce

Chápu potencionální urážku, bohužel dnes a denně tu jsou pokusy jak se dostat do kradených telefonů, tabletů a notebooků doplněné různou pohádkou o kamarádovi, babičce, sestře a prostě ono se to zablokovalo.Tak někteří z nás tu mohou být už předem předpojatí.

To chápu, proto jsem již v úvodní zprávě zdůraznil, že mám všechny smlouvy. Bohužel firma je v likvidaci, takže nějaká podpora z její strany nehrozí. Smlouvy jsou u správce, takže jak píši, není problém je sehnat.

Taky sem z toho vycházel že píšete že můžete dokladovat že jste vlastník\zástupce vlastníka . Ale hlavně to musíte dokladovat servisu.

V tom pripade mas mobil s ktorym nic neurobis.

No nevím, kdo je tady tupý.. píšete, že máte koupen blokováný telefon. To, že jste si ho zablokovali sami už ne, tak si to po sobě aspoň přečtěte než začne někoho urážet. Takže si můžete zavolat na Apple a tam ti potvrdí, že pokud ti to neodemkne ten koho ten iCloud je, tak máš jen těžítko. Faktury a doklady mají stejnou váhu jako toaleťák, na to Apple nehraje. Pro Apple je důležitá ochrana dat uživatele, faktura ani jiný doklad pro něj prostěnestači

i zablokovaný iPhone Vám odblokuje jen Vám, nezpřístupní data. Ale v zadání je psáno že telefon není zablokovaný jen přiřazený k nějakému Apple ID

No jsem zvědavý. Podobnou situaci jsem už jednou řešil a stanovisko bylo jasné. Propojení telefonu s iCloud účtem není možné ze strany Applu zrušit bez souhlasu majitel toho účtu. A to šlo o tyden starý telefon. Je něcojiného zapomenuté heslo a účet úplně někoho jiného.

To je omyl, mozno ked Apple cucha nejaky srcervuci pribeh v “novinach”, tak sa bude obtazovat. Viacerim ludom, ktorim som poradil aby s tymto problemom kontaktovali podporu, prisiel mail v znen:i ze to nie je v ich silach a treba kontaktovat osobu od ktorej kupili iPhone.

Uživatelsky přístupný nástroj není k dispozici. Pokud znáte PIN máte kupní doklady není problém tak se obraťte na oficiální servisní středisko Apple.

Děkuji, již jsem jim psal, ale čekám už 2 dny na odpověď, tak to radši zkouším i tu.

Odpoved bude s najvacsou pravdepodobnostou, ze ma kontaktovat osobu od ktorej iPhone kupil.

Znovu důrazně kontaktovat bývalého zaměstnance. Pokud nebude reagovat, přeprodat inkasní agentuře dotyčného jedince a vymáhat na něm částku odpovídající pořizovací ceně iPhonu. Pokud nezaplatí, skončí na nějakém blacklistu finančních společností a velmi si tím znesnadní například budoucí žádost o hypotéku nebo lízačku na auto.

Děkuji za radu, ale to půjde těžko, firma je v likvidaci. Mobil jsem zakoupil za skoro symbolickou částku. Soudit se kvůli tomu nebudu :)

Ty se o to soudit nemusíš, stačí, když mobil přeprodáš jako pohledávku inkasní agentuře. Asi za něj nedostaneš tolik, jako co tě stál - agentury spoléhají na to, že z dotyčného vytřískají peníze na poplatcích.Pokud to chápu správně, tak jsi předtím s tou společností neměl nic společného. Pouze jsi telefon koupil od konkurzního správce nebo nebo na aukci zabaveného majetku?

Tak podpora odepsala, prý nejlepší by bylo zajít do apple storu, kde mám předložit všechny doklady o koupi, oni si prý ověří jestli mobil není veden jako kradený atd., pokusí se zkontaktovat majitele iCloud účtu a mobil pošlou někam dál, na odemčení. Nebo to samé u prodejce, který to pak stejně pošle jim. Ještě uvidím, jestli bude stačit ho přinést k nějakému partnerovi applu v ČR.

A chcu za to nejaky poplatok?

To nevím