» Poradna » Mobily

IPhone a iCloud, co se zalohuje ?

Dobrý den,Jsem trochu nováček v používání iPhonu. Mam 13 pro max. Pouzival jsem driv aplikaci na hesla aWallet. Ale ta umi zalohu databaze jen na dropbox a googledrive. Chci mit vzdy vsechno na jedne platforme. iPhone ale zalohuje vsechny aplikace i s daty do iCloudu, rikam to spravne ? V pripade, ze bych o telefon prisel, se tak aplikace stahne zpet i s daty ? Je to dost dulezite. Potrebuji to vedet na 100%. Jinak to mnozstvi hesel uz nikdy nedam dohromady. Nebo nejaky tip na jinou, takhle prehlednou a jednoduchou appku na spravce hesel ?Díky za odpovedi.

Odpovědi na otázku

To, co se má zálohovat se samozřejmě nechá nastavit. Aplikace se standardně zálohují včetně nastavení (nikoliv dat, např. stažené mapy ti to nezálohuje), takže pokud by jsi si obnovil profil ze zálohy, tak ti to obnoví celý systém včetně aplikací a jejich nastavení. Uložená hesla to obnoví také. Jedině některé bankovní aplikace je potřeba aktivovat znovu, ale to je bezpečnostní opatření.

Aplikace to do iCloudu nezálohuje, jen jejich nastavení, aplikace to při obnově stahuje z Appstoru (ty co na store nejsou se už neobnoví)

Obnovia sa aj tie co uz v Apple store uz nie su ak nemate aktivovanu funkciu Offload unusesed Apps.Ak ste si nejaku apku niekedy stiahli a potom zmazali tak je dostupna v Apple store v Purchased ****(zakupene) aj to aj v pripade free. Samozrejme musi byt podporovana a ak to bola apka napr. pre IOS 5 a pod IOS 1X a pod. sa uz neda spustit tak tam uz dostupna nebude.****Aplikacie uz standardne nedostupne v Apple store je nutne stahovat prave cez tuto volbu - lebo programator alebo Apple sa rozhodol stiahnut apku/neaktualizoval na novy dizajn… . Ja tak stahujem zakupene apky, ktore sa uz v store nepredavaju - lebo vysla novsia verzia a starsia sa uz nepredava, premenoval sa program a pod. Minimalne o tie zakupene nepridete. Pri ostatnych zalezi z akeho dovodu boli stiahnute - ci porusovali podmienky a pod. A tam potom zalezi od Apple ako sa rozhodol, ci moznost opatovneho stiahnutia uz raz stiahnutej apky umoznuje aspon cez****.

ale zakladni icloud ma myslim 5GB a tam se cpe vsechno vcetne zaloh a fotek, takze pokud si neplatis podstatne vetsi kapacitu na tohle zalohovani nespolehej.V aplikaci Itunes (na win i mac) si pravidelne zalohuj komplet celej telefon a z toho to pak i kdykoliv cely obnovis.

Opravdu celý telefon? Já neznám iPhone, ale Android neumí data aplikací. I na ty se tazatel ptal, tak aby pak nebyl zklamaný.

Vyhodou iCloudu je ze zaloha probiha automaticky kazdou noc, pokud je telefon pripojen na wifi (nebo ma povolene zalohovani pres mobilni data) a na nabijecce netreba se o to starat. Jednou za cas si muze "pro jistotu" udelat offline zalohu pomoci iTunes.Upload fotek lze vypnout a posetrit zakladnich 5GB, ale 25 nebo 79Kc mesicne je opravdu zanedbatelna castka za moznost mit data ulozena i mimo telefon.

Kor kdyz ma uživatel na iPhone 13 Max. Mam obyčejné SE a 200GB cloud

Moze zvolit co vsetko chce zalohovat- photo-- email- hesla (apka od apple)- poznamky- spravy (=sms / imsessage)- ako aj dalsich aplikacie ci uz od apple alebo inych firiemTakze si moze.vybrat - ze fotky nechce zalohovat do cloudu a chce zalohovat hesla a nic viac. Zalohe nasatveni samotneho IOS sa asi nevyhne - to sa asi zalohuje vzdy ak je zálohovanie zapnute. 5GB je sice malo ale bez zalohy fotiek staci.Co sa tyka hesiel z aplikacie na ktoru sa pyta - tak tam zalezi ako ju navrhol dany programator. On rozhoduje o tom co pojde do zalohy ak si ju pre danu aplikaciu zapnete - ci len settingy alebo aj hesla.Co sa tyka map tak tam to bolo obdobne - nema zmysel zalohovat podkladove mapy ked tie sa daju kedykolvek stiahnut znova od vyrobcu. Zalohuje sa teda lrn co ma vyznam Point of View / zaujmove body, trans, historia kde ste kedy boli ako ste si aplikaciu prisposobili atd.

Co sa tyka hesiel ulozenich v Passwords and Keychan (apka na hesla.priamo od Apple - zadarmo ako standardna sucast IOS):Ak pridam heslo do aplikacie napr. na iphone, tak je hned dostupne aj na ipade alebo v inom zaridenie od apple zaregistrovanom pod tym istym clodovym uctomAk si doinstalujete iCloud do PC, tak budu dostupne aj v PC.Obdobne to plati aj s heslami na wifi.Alebo a poznamkami, sms atd.Ak si zvolite synchronizaciu s iCloudom tak budu dostupne na vsetkych zvolenych zariadeniach po pripojeni na net a zbehnuti synchornizacie.

Synchronizacia alebo backup potom prebieha.viacerymi sposobmi- automaticky po zapojeni zariadenia na nabijacku ak so zaridenim nepracujete- manuaonym vyvolanim zalohy- otvorenim konkretnej apky (napr.na hesla)- pripadne rolovanim v aplikaci (poznamky, fotky)Samozrejme treba byt na Wi-Fi alebo mat pre konkretnu aplikaciu povooenu synchronizaciu cez mobilne data. Da sa nastavit pre kazdu apku zvlast.Backup - (manualny alebo automaticky) = zaloha vsetkeho co si zvolite, co mate prednastavene.Synchronizacia - prebieha automaticky pre kazdu apku zvlast.Podporuju ju len niektore aky - ako napr.mail, hesla, poznamky, fotkyJe mozne ju vyvolat automaticky alebo aj manualne urychlit (napr.rolovanim /potiahnutim dole - pri mailoch, fotkach, poznamkach). Tj bez toho by sa zalohovalo vsetko. Zvacsa pri aplikaciach kde sa pozaduju cestve data.