» Poradna » Mobily

IPhone 8 Plus a voda ?

dobry den potrebuju pomoct dneska mi spadl iPhone 8 plus do vody hned sem ho vytáhl z vody a nejde přitom by měl byt vodeodolny

Odpovědi na otázku

A co máme dělat, máme ti ji přijet opravit nebo jak očekáváš, že ti někdo na dálku pomůže?

Alespoň máš důvod pořídit si iPhone X, no není to paráda?

iP8 má odolnost IP67 to není voděodolnost. IP67 je že za jistých podmínek vydrží i jednorázové potopení do vody. Ty podmínky jsou voda nějaké teploty, hustoty a že rozhodně nemačkáte tlačítka. I samotný telefon má mít nějakou teplotu. Pokud utrpí teplotní šok ( teplý do studeného nebo opačně, teplotní rozpínavost materiálu, látka pro fyziku ZŠ) tak to samo neustojí. Pro voděodolný outdooor odolnost by to mělo mít stupeň odolnost IP68 nebo IP69.

Souhlas, akorát IP68 je nejvyšší odolnost proti prachu (IP6x) a nejvyšší odolnost proti vodě (IPx8). Pokud vím, tak IP69 není:http://elektrika.cz/data/clanky/krip030918/view

IP x7 -Chráněno proti ponoření do vody. Ponoření na 30 minut do hloubky 1 metr. Otázka je, jak člověk prokáže, že to bylo do těchto podmínek.

Hned do servisu Žádná rýže, žádné domácí sušení, pokud ho chcete zachránit, do servisu. Je potřeba počítat s tím, že to může dost stát a také s tím, že telefon nebo data nemusí zachránit. Ale pokud jste neplámoval v dohledné době koupit nový, prostě hned servis. To slovo "hned" je důležité, protože čím dříve, tím je šance na záchranu větší.

ryza je zdrava

Špatně, nauč se rozdíl mezi "vodotěsný" a "voděodolný"!

Špatně, nauč se číst a přečti si co jsou ty IPxx. Tam žádné marketingové nesmysly "vodotěsný, voděodolný" nejsou. Tam je to jasně dané.

http://www.evolveo.com/cz/strongphone-q8-lte-yTak proc je v norme uvedeno trvale a evolveo uvadi 1,2m po dobu 1hodiny, coz neni trvale, ale pouze docasne. Prijde mne to dost cary mary fuck.Pak ta vojenska norma je na vlhkost MIL-STD-810G 507.5 .Zarizeni splnujici vojenske normy stoji slusne balik, mne by stacil pekne repas/jete panasonic, ktery splni odolnost vuci desti a desti za vetru. Koupat ho neplanuji. Bohuzel s cenou max 10k. S ohledem na to bych snesl i hodne slabej cpu a 4gb ram. Jde proste o pracovni jednoucelovku, kde tohle projde.

Tak k IP68, je to snad ok, nasel jsem ze to je za podminek co uvede vyrobce.

Jako i s tím IPxx se dá asi trochu šibovat, Evolveo píše po určitou dobu v tuším 1,5 metru. Předpokládám, že např. v umyvadle by to mohlo ležet třeba týden, možná i trvale jak je to pro IPx8 dané. Jinak o té vojenské normě si taky myslím své, to bude podobný marketing. Jen jsem chtěl ukázat rozdíl mezi outdoorovým/pracovním telefonem, u kterého se na tu odolnost dá docela dobře spolehnout a mezi těma plackama.

Ono je to bohuzel o podminkach testu, defakto bych se nedivil testu, kdy to proste pomale ponorej a neni moznost zvednot tlak vody pohybem, prodenim, ... U hodinek je to stejne. Hlavne u telefonu, to jde blbe z principu nutnosti poradnych kritek a kontroly jejich usazeni. Coz je asi nej problem a proto bych telefon nekoupal, ale odolnost vuci desti a desti za vetru bych bral, pripadne by potesilo ze prezije muj pad do vody, tj nasledne pojede.Hodinak cumel na me vengery a rikal cosi ironickeho na testeneni a vodotesnost do 100m. Mel jsem vojenska seika automat (za cca 1200, u nas tusim za 2000), udajne ne do vody (do 30m), voda do nich nenatekla, ale nepotapel jsem se, nakonec jsem je daroval.

A jestli narážíš na můj výraz "vodotěsný" pro ty outdoorové telefony, tak ty vodotěsné JSOU, podle těch marketingových slovíček. U nich je IP68 opravdu IP68. Vyzkoušeno.

staci ked si nemal dobre dotlaceny slot na SIM a odolnost voci vode = 0.

Dej ho do horké slané vody, probublej cca 4-5 minut podle počtu uložených fotek, potom ho vyndej, vlož do misky a zasypej basmati rýží a umísti za okno. Vůně rýže přiláká nejbližšího asiata, ten rýži sní a za oplátku ti mobil opraví. Kupodivu to funguje i u mě v práci v 11. patře.

Co ked to prilaka aziata typu “nekupis tenisky abibas, dobre, levne”.

Já mám taky iPhone 8 plus a mám ho ani ne dva týdny a jelikož byl muj předchozí mobil iPhone 7 a byl také voděodolný a pořád sem ho potápěl a nic sprchoval sem se sním a byl v poho ale u iPhone 8 sem ho ponořil 2cm pod vodu a pak se po chvíly podívam a flek s vodou pod sklem ale jinak vše OK dal sem to do servisu na vysušení a Od té doby ho k vodě nepustím....

Jak ZO že nejde

Dobrý den chtěla bych se zeptat v létě chci jít někam na koupaliště a chci si sebou vzít i pohonné 8 + a chci zkusit jestli the do vody ale jak mám zjistit jestli se nevypne v tý vodě jestli se na to můžete mi prosím