» Poradna » Mobily

IPhone 6s vrácení do dvou týdnů

Ahoj, psal jsem zde předevčírem o tom jak jsem si nechal nalepit na iPhone 6s sklo pod které se dostalo smítko a na displeji byla černá tečka. Tak jsem byl sklo vyreklamovat, paní prodavačka mi řekla že to jde pouze poslat na reklamaci a za týden mi daji nové sklo. Sundala z telefonu neporušené sklo, majlza s ním o stůl aby ho rozbila, což mě překvapilo ale ok. Co mě ale vyděsilo trochu víc je, že ta černá tečka na tom displeji zůstala. Zkoušel jsem čistit displej speciálním vlhečním obrouskem, přejet po tom lehce nehtem, nejde se toho zbavit takže to je asi pod displejem. Ten telefon mám teprve od pondělí. Vymění mi nový kus? Jaké máte zkušenosti s iStyle? Příjde mi celkem smutný že telefon za 24k má takové problémy a za takové peníze chci telefon bez kompromisu, tedy i bez otravné černé tečky na displeji.

Odpovědi na otázku

Skutečně jen ty nejlepší - alespoň v prodejně v Praze 1 - Revoluční. Rychlí, usměvaví, reklamci vyřídí co nejdříve - ještě pošlou SMS, že je vše hotovo!

No já teď napsal maila tak uvidíme. Vím že se teď měnil zákoník o té 14 denní lhůtě a já to kupoval na prodejně. Nicméně nechci vrátit zboží pouze vyměnit za nový kus. A mrtvý bod na displeji u telefonu za 24k považuji za velký fail ale zároven nechci být měsíc bez telefonu.

Pokud jsi kupoval na prodejně, tak žádná 14-ti denní lhůta na vrácení pro tebe neexistuje. Na výměnu za nový kus bys nárok mít mohl, pokud bude závada uznána a nebude to jen nějaká triviální oprava, tak máš právo si zvolit, jestli chceš opravu nebo výměnu za nový kus. V každém případě ale prodejce má na vyřízení reklamace až 30 dní, takže nemůžeš čekat, že ti na počkání vysolí nový kus. Mají právo poslat to do servisu, aby posoudil, jestli se vůbec jedná o závadu a pokud ano, jestli nevznikla tvým zaviněním.