» Poradna » Mobily

Iphone 6s - Nefunguje zvuk

Zdravím, Dneska mi lehce spadl telefon (Iphone 6s) a přestal mi fungovat zvuk v médiích. Když připojím sluchátka tak zvuk normálně jde jinak hlavní reproduktor funguje jenom když mi někdo zvoní nebo si někoho v hovoru dám na reproduktor. Youtube atd. prostě nic. Chci se zeptat jestli jste se s tím někdo už setkali popřípadě nějak sami opravili nebo je to spíš na opravnu. Děkuji

Odpovědi na otázku

Pokud se to stalo pádem a neumíš telefon sama rozebrat, tak na tom nemáš doma co opravit. Takže servis to jistí.

hmm nevím reproduktor funguje jenom ne v aplikacích tak jestli to není něco softwerového

Tak logicky, pokud to přestalo fungovat po pádu na zem, tak to asi software nebude. Ten se opravdu nárazem nepokazí ;)

když to v některých aplikacích hraje

Tak ještě jednou opakuji, software se nárazem opravdu nepokazí. Takže jsou jen dvě možnosti, buď není pravda, že v některých aplikacích hraje a nebo není pravda, že se to porouchalo při tom nárazu, vzájemně se to vylučuje. Každopádně pokud chceš vyloučit software, tak tovární nastavení.

Můžete ještě pro jistotu vyzkoušet udělat pres iTunes kompletní zálohu telefonu. Po té vyzkoušet kompletní factory reset. Telefon následně provést do provozu asi pod jiným emailem (aby se nestáhlo nastavení). Pokud bude fungovat zvuk => obnovit zálohu přes iTunes a můžeme potom řešit restart nastavení a pod. Pokud nebude fungovat zvuk jedná se opravdu o hardwarovou chybu. Tudíž telefon do továrního nastavení a dát na reklamaci/opravu záleží na datu koupě.

Pokud nepomůžou výše uvedené rady, tak bych poslal na reklamaci. Je velká pravděpodobnost pokud není telefon viditelně mech. poskozen že reklamaci uznaj....

Me se stalo asi to same a zvuk nesel jen u aplikaci po padu telefonu,po dvou dnech patrani jsem zjistil,ze to neni zastaraly software a nebo rozbity mikrofon,pouze vypnuty...padem narazil na bocni tlacitko(mechanicke,ne na displeji-digitalni) vypnout zvuk.. stacilo ho opet zacvaknout na spusteny zvuk a vse funguje..