» Poradna » Mobily

IPhone 6 a nefunkční dotyk

Zdravím,chci se zeptat, má smysl dávat utopený iphone 6 do servisu, když nefunguje dotyk? Je to opravitelná závada? Zkoušeli jsme vyměnit displej, ale dotyk stejně nefungoval, tak kde může být tedy problém?

Odpovědi na otázku

Utopený telefon obecně nemá smysl spravovat. Pokud nestačí vyčistit vysušit, tak už s tím většinou nejde nic dělat.

To, že u telefonu nefunguje dotyk nemusí být nutně vada samotného dotyku. Může to být SW problém, může být chyba i v jiné komponentě, většinou v základní desce. Telefon sice do servisu dát můžeš, nicméně neautorizovaný servis ti řekne, že není schopen novou základní desku sehnat (na staré desce není prakticky co opravovat, je to kus tišťáku oblemcaný lepidlem). Originální náhradní díly ti dodá pouze autorizovaný servis na základě sériového čísla. Pokud ti některý z neautorizovaných servisů bude tvrdit, že díl je originální, pak kecá. Nebo originální bude, ale bude z rozebraného ohryzku, kde byl třeba rozflákaný display (u použité desky je riziko, že je blokovaná na Apple ID).U jablek je prostě problém v tom, že už z výroby se jedná o předražený krám, na který nejsou sehnatelné originální díly za rozumnou cenu (ano, Apple účtuje za mimozáruční opravy docela rakety) a v případě, že použiješ neoriginální díl se vystavuješ riziku, že telefon přestane fungovat (Apple neoriginální díly pomocí SW blokuje). Mimochodem, v tom telefonu už jednou kapalina byla, takže se vystavuješ vysokému riziku, že si telefon opravíš a on ti za měsíc chcípne na něco jiného. Oxidace je totiž svině :D Osobně bych ten telefon hodil po psovi a koupil nějaký pořádný telefon s Androidem (Samsung, Huawei). To co umí Apple za 20 tisíc umí i jakýkoliv Android za poloviční hodnotu. A doby, kdy se Android sekal, už jsou pryč, v současné době je tento systém také slušně odladěn :) Sám mám Samsung Galaxy Note 8 a bez jakéhokoliv problému :)

Apple neoriginální díly pomocí SW blokujezdroj?

Je toho plný internet - přestane ti fungovat odemykání otiskem prstu. Proto seriózní Číňani prodávají základní desku dohromady s celým displejem a neseriózní servisy je jen přepojují.

Pokud někdo nechce lagdroid, tak iPhone je jediná alternativa. Lidi kafrali nad Windows 10 Phone, tak tady to mají. ,Důvod vendorlocku je ten, že každej garážník, co má ze zadele díru si hraje na megakrutokpřísnej servis a podle toho odpovídá kvalita služeb. Laik to není schopný posoudit. Tuhle jsem viděl vyrvané závity po nějakém prasáckem servisu zalepené žvýkačkou - šroubek v nich držel, tak to považovali za opravené. A v neposlední řadě vypadá vendorlock dobře pro investory. Říká se tomu tuším vertikální integrace.