» Poradna » Mobily

IPhone 5s na bazosi

Ahoj chystal se koupit si mobil iPhone 5s 16gb na bazosi za 5000 kč na kterých jsme se domluvili a chci se zeptat jestli to není nějak moc nízká cena když je mobil ještě nějakou dobu v záruce ? A na co bych si měl dávat pozor. než bych ho koupil ?

Odpovědi na otázku

Za 5000 ti nikdo 5s v solidním stavu nedá. Jestli to chceš risknout, tak jedině s osobním převzetím a s někým, kdo tomu trochu rozumí, aby zkontroloval, jestli to není čínská napodobenina.

Ale když má záruku u T-Mobile tak by to neměla byt napodobenina

Záruka u použitého telefonu je ti k ho*nu... Nemáš tušení, kolikrát mu telefon spadl, kolikrát mu do něj natekla voda, jaké softwarové zásahy v něm dělal. To jako laik nemůžeš poznat, stejně tak těžko poznáš, jestli to není napodobenina. Každopádně ta cena je podezřelá. Ale kdybys i přesto chtěl riskovat, tak opravdu jedině osobní předání a v žádném případě neplatit zálohu předem. Jsem si celkem jistý, že až se dohodnete, bude po tobě chtít předem celou nebo část ceny poslat na účet nebo alespoň poštovné a pak ti samozřejmě nic nepošle.

Podvodník musí, vzhledem k lákavě nízké ceně, uvést uvěřitelné argumenty, které přesvědčí kupujícího o tom, že je vše v pořádku. Prodávající spoléhá na chtivost a hamižnost kupujícího s vidinou, že bude mít něco za poloviční cenu, než je obvyklé. ☺

Přesně... A tazatel se chytil na vějičku

Jen osobní převzetí, znám osobně případ, kdy místo iphone se zárukou obdržel dotyčný velké kulové s přehazovačkou. Prachy v čudu, soudy ok, ale náhrada žádná.