» Poradna » Mobily

IPhone 4 a 4s

Myslite ze sa oplati kupovat iPhone 4 alebo 4s z druhej ruky, pre nenarocneho pouzivatela na klasicke pouzivanie - volanie, sms, obcas internet cez browser, par krat za den facebook, a prilezitostne foto/video?Ked do nich flashnem iOS 6 - poslednu verziu s klasickym dizajnom, kym presli na ten novy flat/material design co sa mi vobec nepaci, bude vsetko fungovat, alebo Apple uz odpisal podporu? Pojde napriklad appstore, instalovat appky, nove vychadzajuce appky podporuju este stary iOS?Este nikdy som iOS ani iPhone nemal, chcel by som ho vyskusat, a tieto modely su uz velmi lacne, tak rozmyslam ze by som to skusil.

Odpovědi na otázku

Podle mě ne. Je to telefon stejný jako každý druhý pouze má jiný os a je pro někoho cool. a iPhone 4 je už prostě stará. Spíš bych si připlatil za 5, nebo bych šáhnul po čemkoliv lepším a novým s androidem.

Souhlas, je to telefon z roku 2011, ani 5 neni zadna vyhra. (o rok mladsi). 5s je podle mne tak minimum o cem ma smysl uvazovat - prinejmensim kvuli podpore 4G siti a aktualnich hlasovych kodeku.

baytik, tie podporuje aj iPhone 5c

Souhlas, ten je stejne stary jako 5s.

Nehovoriac o tom, ze do nich flashnes tak babkin klobuk a nie iOS6... To nie je android a pokial ti update nepodpise apple (co nepodpise), tak hold smolka.

4 jsem se na jaře zbavil. Jsem relativně nenáročný uživatel, ale ten telefon už je moc pomalej. 4S by mohlo relativně stačit ještě na nějakej ten rok dopředu.Z mé zkušenosti jsou na tom ty telefony líp, co se týká běžného provozu a svižnosti, než stejně staré androidy.

Jenze takhle stare androidy uz nepouziva ani skolni mladez

Nekupuj to, je to stara haraburda. S novym OS to je pomale jak svina a stary by som nepouzival kvoli bezpecnosti.

Dakujem za odpovede Skusim teda popozerat po iPhone 5, aj ked tie byvaju dost doskriabane, pouzita farba alebo samotna zliatina je zrejme makka. 5s su este dost drahe, a 5c sa mi nepacia. Dizajn tych 4 sa mi paci najviac, ale zas som si uvedomil ze 5 ma ovela lepsi konektor, lightning, a 4 maju este ten siroky nesikovny.Myslel som ze sa to da nejakym sposobom flashnut, lebo mam znameho co pouziva este 3Gs, a hovoril ze OK, ale musel si tam dat nahrat starsi iOS lebo s novsim to uz bolo velmi pomale. Tusim este nejaku verziu iOS 3 spominal, 3.1.3 alebo take nieco.Bezpecnost ma az tak netrapi, keby sa mi tam niekto hackne tak si akurat precita smsky s kamosmi a moze mi na facebook dat status ze som bu**rant, nic horsie mi tam nespravi :D