» Poradna » Mobily

IPhone 13 - žlutý displej

Zdravím,koupil jsem si nový iPhone 13, ale proti mému předchozímu iPhonu má dle mě o dost horší displej. Měl jsem iPhone X. Chápu, že hiearchicky byl iPhone X výš a jeho přímý nástupce jsou modely Pro, ale mně to stačí.Spíš mi nesedí barevné naladění. Zdůrazňuji, že i s vypnutým night shift a true tone, je displej nehorázně žlutě naladěn, je žlutější, než cokoliv tu mám ke srovnání. Mám srovnání s dvěma Xiaomi (oba mají IPS, ale to je asi jedno) a třeba i notebookem, dvěma monitory a tím starým iPhonem X a 13ka je nejžlutější. Četl jsem zahraniční weby, kde si na to pár lidí stěžuje a jako řešení lze nějak kalibrovat naladění barev v nastavení, dle měření ale tímto nastavením telefon přijde o 200 nitů jasu, což mi přijde směšné.Neřešil někdo stejný problém, nedá se to reklamovat a chtít jiný kus? Co jsem se dočetl, tak Apple používá displeje od Samsungu, LG a BOE, nemá někdo zkušenost, jestli se tak chovají displeje od všech výrobců? Lze nějak zjistit bez rozebrání, od koho mám displej?Třeba displej toho Xka mi i po 5 letech používání přijde naprosto fantastický, nemá žádné vypálení a proti té 13 je radost se na něj dívat, ale už to chtělo změnu.Pokud to někdo už řešil, budu rád za názory... případně dodám fotky pro srovnáníDíky

Odpovědi na otázku

" i s vypnutým night shift a true tone, je displej nehorázně žlutě naladěn, je žlutější, než cokoliv tu mám ke srovnání"Tak pokud je true tone i night shift vypnutý, tak to zobrazuje tak jak má, nebo je to rozbité.Bohužel popis je zcela subjektivní, takže těžko objektivně říct zda je to problém v tém že ti to nevyhovuje, nebo je problém v HW.Pokud si myslíš že to není normální, tak telefon vrať, ať v zákonné lhůtě nebo i kde zákonná lhůta není, tak Apple má return policy.Aby sis byl jist že se to chová špatně nebo je to jen tebou, tak si zajdi do showroomu a porovnej to s vystavenými kusy.

No vzhledem k tomu, že nejsem sám, kdo to řeší nebo řešil (problém se řeší už od iPhone 12), tak nejspíš to takto má být. Lze toho najít plný reddit (iPhone 12(13) yellow tint), ale kloudnou informaci proč se to děje a na čem se tam nedočtuMně šlo spíš o to, jestli takhle ladí všechny displeje záměrně nebo je to vlastnost určitého výrobce displeje, například toho čínského BOE, což by také znamenalo, že má smysl zkusit řešit výměnu kus za kus s jiným displejem.Zřejmě mi jeden showroom nepomůže, protože může mít podobně laděný displej, což není odpověď, může jít o stejného výrobce. To by musel být nějaký relevantnější vzorek aspoň pěti prodejen, což pokud tu nedostanu odpověď, asi udělám

Já neviděl iPhone se žlutým displejem, takže netuším o čem mluvíš. A to je ten problém, tohle je čistě subjektivní věc, ty třeba řekneš že to bude žlutější než člověk kterému žlučovody prorostl nádor a já nebudu žlutý odstím vůbec registrovat.proto běž a porovnej s jinými kusy na vlastní oči, v tom showroomu se pak můžeš v prodavačů aby ti s tím poradili

"Zřejmě mi jeden showroom nepomůže, protože může mít podobně laděný displej"Jako že v Apple Premium Partner nebo Reseller storu bude vystavený jen jeden iPhone? I u nás na "vesnické" alza výdejně jsou vystavené vždy minimálně 4 iphony a to nemluvím na větších pobočkách natož o prodejnách jako iWant, iStyle... kde v podstatě nemají moc co jiného vystavovat.

"Tak pokud je true tone i night shift vypnutý, tak to zobrazuje tak jak má, nebo je to rozbité."Ale to jsou jen kecy. Vyrobce jednoduše není schopen zajistit, aby displeje měly přesně stejnou teplotu barev. Neumí to Apple, neumí to Amazon, neumí to ani výrobci monitorů. NEUMI TO NIKDO.Porovnáva to s vystavenými kusy je naprostá pičovina, protože každý kus to má jinak. Jde jenom o tom, že někdo dostane "teplejší kus", někdo "studenější" (barvy více do modra).

A co ti brání to zajít vrátit? Nebo si zajdi na prodejnu a mrkni se na vystavené kusy a zjistíš, jestli je to jenom tvůj případ nebo jestli je to vlastnost

Je to mamlas co zde raději napíše kraviny než aby ho vyměnil nebo vrátil????

Evidentně ano, proč se na to ptáš mě?

Necital som odpovede ale je to kvoli tomu, kto displej vyraba.
Apple ma viac vyrobcov suciastok. Aktualne pre Apple vyraba displeje Samsung a LG. A prave displeje od LG byvaju nazltnute.

Reklamovat to mozes ale neuznaju ti to alebo dostanes swap device a to nechces (repasovany mobil).

P.S.: problem sa riesi minimalne od iPhone 8. Priatelka mala iPhone 8 Plus a mala nazltnuty displej.
Ja som mal iPhone 8 a displej bol bez problemov, biela bola bez zlteho nadychu.
Nasledne to riesila upravou farebneho profilu v nastaveniach.

Dá se nějak zjistit výrobce displeje bez rozebrání?Našel jsem, že 3u tools umí zobrazit výrobní číslo displeje, podle nějž jde poznat, kdo to vyrobil, ale nikde jsem nenašel aktualizované informace o aktuálních sériových číslech, jenom jsem našel informace o starých IPSkách.S trochou "haj.zlovství" by šlo kupovat a vracet iPhony z Apple stránek, dokud nebudu mít Samsung, ale trochu mě tohle chování vytáčí, takže bych jim to s klidem udělal.

Tak 3uTools umí zobrazit i výrobce a skutečně jde o LG. Na Xku mám Samsung. Neříkám, že Apple je něco extra, ale za takové peníze dvojí kvalita s takovými propastnými rozdíly? To je fakt otřes.A já blbec to ještě koupil osobně v iStyle, takže to nemůžu vrátit

Ano, 3uTools je na to super.Ja mám na šťastie všade Samsung displej, bude to asi preto že Samsung je väčšinový dodávateľ a LG dodáva len pár percent.Zo strany Apple je to čistý amaterizmus a nechápem prečo toto neprechádza na záruku, že by ti dali úplne nový mobil alebo vymenili displej na tvojom stávajúcom.Dostať swap zariadenie je fakt tombola. Už som videl swap vytopený a to priamo od najväčšieho autorizovaného predajcu / servisu tu na SK.

A co máš za modely? Protože co čtu články z doby, kdy se představoval iPhone 13, tak konkrétně na těchto nižších modelech (i na Mini) má být LG většinový dodavatel. Samsung je většinový do "Proček" se 120Hz a celkově psali poměr 80 mil. ku 30mil, to není málo.Fakt nevím, jestli to neprodám a nekoupím S23. Tam mám výrobce displeje poměrně jistého a android má i širší možnosti nastavení displeje.To, že si koupím nějaké zařízení a je mi absolutně nepříjemné se dívat na jeho displej jsem ještě neřešil a dívím se, že je to právě apple.

Mám 13, dle té apky LG displej a nějak žlutý displej nepozoruji. Samozřejmě nemohu porovnat tak nevím, ale obecně mi přijde tak "běžný". Jediný problém se žlutou jsem měl max takový, že když jsem chtěl vyfotit zeď na kterou se promítá z projektoru, tak přesně celá plocha (na kterou se promítalo), byla žlutá. Ale to, že foťák byl z ničeho nic žlutý se mi stalo vícekrát u různých situací, ale to asi s tím nijak nesouvisí.

iPhone X, iPhone XR, iPhone 13 a iPhone 7, 8.Ani na jednom nemám žltý displej.

méně bílé barvy = méně modrého světla = lepší pro oči

To není žádný problém, ale vlastnost.Jak jsem psal niže. S kamarady (CZ, SK, AT) jsme se jednou slezli na horach a dali naše iPhony 4 na stul... Koupene na ruzných trzích v ruzne době. Každý jiný displej! Já měl 2. nejstudenější.

Nějaký doporučený postup, jak to opravit, jsi zkoušel? Např.:https://devsjournal.com/iphone-13-yellow-screen-t...

Pekný článok. Taký ako keby to písal niekto, kto chce len zarobiť a nie pomôcť. Teda, nie len ako keby ale aj to taký písal. devsjournal je odpad.

Tak je to jeden z mnoha podobných na toto téma, proto jsem psal "např." a pokud by ten postup mohl pomoct, tak proč ne. Jestli nepomůže nic, tak vrátit nebo reklamovat.

Clanek popisuje uplne jiny problem a jak je u tohoto typui clanku, josu uplne kničemu.

Vcera som kupoval kamaratovi 13tku. Displej je normalny. Mam 13 mini a ziadny posun do zltej nebadam

taky nepozoruju rozdíl a to ani side by side 13 mini vs S23 Ultra http://download.jirikocman.cz/20230224_163410.jpg

i když ano, trošku teplejší nádech tam je, ale já na rozdíl od tazatele používám true tone a jak jde vidět na odrazu, tak je tam hodně teplé světlo. lightbar na monitoru + oranžově svítící LED pásek za stolem.

Tak jako sorry, ale jestli nevidíš, že ten iPhone má znatelně teplejší teplotu displeje (do žluta), pak jsi asi UPLNE SLEPY.

To je úplně normální. KAZDY KUS to má jinak. Já mam třeba studený displej (do modra) Iphone XR a iPhone 13 je žlutější. Pamatuju si v minulosti, jak jsme se slezli a dali na jeden stul pět iphonu 4... Každý měl úplně jiný displej z hlediska modré/žluté. A stejné poznatky mám třeba i u Kindle Paperwhite. Jeden model měl tak nechutně modrý displej, že jsem objednal ještě dva kusy. Ty byly trochu příjemněji teplejší.

Jeste doplním:https://www.youtube.com/watch"... iPhone display temperature and color varies greatly even from the same iPhone to another."Prostě jsi dostal žlutější kus. Nic jiného v tom není.

Tak jsem se dnes konečně dostal do několika obchodů. Veškeré iPhony, co jsem viděl (12, 13 mini, 13) byly s vypnutým night shiftem a true tone o dost lepší (tedy míň žluté), než můj. Zřejmě tedy Samsung. Prodejce mi nabídl reklamaci, i když mi tvrdil, že to nevidí... ale i kdyby byla uznána, nevím proč akceptovat nějaký swap repas týden po koupi.Zřejmě to budu muset přežít, ale Apple jsem si tedy koupil naposled. Nebo příště půjdu ještě cenově níž a koupím nějaké SEčko, jsem z té firmy naprosto znechucen, takže spíš řadu S20