» Poradna » Mobily

IPhone 11 Pro Max a Samsung Galaxy Note10+ (SROVNÁNÍ)

Zdravím,Chci se Vás tu zeptat na Váš osobní názor.Zvažuji koupi jedné z vlajek mobilních telefonů Samsung a Apple, ale řeším osobní dilema, do které značky spíše jít.Nyní mám iPhone 7 a předtím jsem měl Samsung Galaxy S8. S obojím jsem byl maximálně spokojen, až teď na iPhone 7, u kterého mi obrovsky vadí malý displej, kvůli kterému právě budu měnit mobil na větší. Koukám velice často na mobilu na seriály a 4,7" je pro mě opravdu málo. Zvažuji proto, že si zainvestuji a koupím si jednu ze zmíněných vlajek, Samsung Galaxy Note10+ nebo iPhone 11 Pro Max.Chtěl bych se Vás tedy zeptat na Váš osobní názor, nebo nějaké fakty, v přehledu nějakého porovnání. Na netu jsem již na nějaká srovnání koukal, ale chtěl bych znát Váš názor a zkušenosti, co se obou značek týče. Hlavní aspekty, které řeším je displej, výdrž baterie a podpora zařízení. Který má podle Vás lepší displej (Oba to jsou sice OLEDy, ale jaký je třeba rozdíl mezi Samsung AMOLEDem a iPhone klasickým OLEDem? Je to jen komerční název, nebo jak tedy?) Výdrž baterie je asi jasná, ale potom řeším podporu. U iPhonu vím, že Apple dělá softwarovou podporu až na 5 let. Jak je to tedy u Samsungu. Operátorka od Samsungu mi řekla, že svá zařízení podporují až 3 roky zpět. Jak to je ale doopravdy, třeba právě z Vaších zkušeností? Potom ještě úplně nejlíp, jestli si to tu čtou vlastníci jednoho z modelů, tka jestli mi můžete prosím napsat Vaší zkušenost s mobily. Co se Vám třeba líbí, nebo co by jste třeba vytkli?Děkuju!

Odpovědi na otázku

Tvůj text ztrácí smysl po slovech "řeším osobní dilema", vše následující je zbytečné. Přesně tak, je to tvoje osobní dilema a nikdo to za tebe nevyřeší. Stejně tak osobní preference cizí osoby, jsou pro tebe irelevantní. Oba ty přístroje je špičkové a není mezi nimi žádný vítěz. Takže si kup který chceš. Respektive neřeš vůbec hardware těch telefonů, jediný zásadní rozdíl je v OS, tedy Android vs. iOS a to je jenom na tobě.

Ano, asi jsem to napsal špatně, ale opravdu mi jde o to srovnání, co jsem sepsal. Hlavně o ty osobní názory nebo zkušenosti. Hardware opravdu nějak neřeším, řeším právě až ten realný pocit z něho, který prostě si chci poslechnout od ostatních. Oba mobily jsem měl už v ruce a oba jsou parádní, ale nemohl jsem je tak otestovat, abych dokázal dojít k nějakému závěru.

No vidíš, to je právě to, co ti nikdo neřekne, protože těžko někdo vlastní oba, aby je mohl takto a objektivně srovnat.

proč u Samsungu zrovna Note? Pokud se nechystáš využívat S-Pen tak má určitě víc konkurentů a pokud S-Pen využívat chceš, tak bohužel Note žádnou konkurenci nemá.

Hlavně kvůli displeji. Čim větší displej, tim pro mě líp. Do jiného Androidu bych ani jít nechtěl. Možná Google Pixel kvůli originální nástavbě, ale jinak Android jedině Samsung asi. Taky je plus u Note10+ ta konektivita s Microsoftem přes Windows.

Tak Note 10+ má větší displej než IP11 Pro Max, vyšší rozlišení a je o 30g lehčí při skoro stejných rozměrech. Navíc čtečka otisků prstů vs FaceID a design z roku 2019 namísto notche. Z těhle dvou bych si "vybral" Galaxy S10+.