» Poradna » Mobily

Iphone - zapomenutý kód

Dobrý den,mám iphone 5s a zapomněla jsem kód, mám i touch id, jenže když jsem vypnula telefon, tak to chce první zadat zámek telefonu - ten je teď uzamčen na 1 hodinu. Nevím, co dělat, abych získala z5 své fota, nebo data. Nemám žádný backup, ani icoud, itunes jsem neměla až teď jsem nainstalovala. Můžu získat fotky z5?

Odpovědi na otázku

Pokud nemáš zálohu, svá data už nikdy neuvidíš. Reset zařízení a hesla provedeš přes iCloud. iCloud určitě máš - bez toho bys telefon nemohla používat.

Přesně email- přístup na icloud, pokud nevíte heslo, zadávala jste nějaké množství indícií, pomocí kterých si ověří, zda jste vlastník telefonu a máte možnost se dostat zpět k telefonu.

Alebo poprosiť majiteľa, ktorému bol ten telefón ukradnutý, aby Ti to heslo dal.

Ne. To by šlo přímo proti účelu šifrování úložiště... Ta data by správně neměl být schopen z telefonu dostat ani výrobce telefonu. Příště holt zálohovat... Mít nezálohovaná data, která jsou pro tebe důležitá, jen na přenosném zařízení o které můžeš kdykoliv přijít je trošku nerozumné, no :)

Takto to vypada, ked nam vyrobcovia nasilu natlacia pod hrozbou potencialneho uniku dat veci ako napriklad:Bezpecnostny kod na mobil, ktory ked zabudnes, tak si v riciPovinne UEFI bootovanie, ktore nejde vypnutSifrovanie disku pomocou TPM a bitlockerDvoj-Trojfaktorova autentifikacia atd.Vo firemnom sektore je to ina pesnicka, ale preco nas nutia pouzivat tieto sofistikovane metody(ktore su vacsinou aj tak k nicomu, ak by malo dojst k uniku dat, tak k tomu dojde, pretoze sa to deje v realnom case online)?Nova doba.Zlate stare casy.

Kazdy prumerne inteligentni clovek si nastavi na svem telefonu bezpecnostni kod. Proc zlodejum usnadnovat praci?