» Poradna » Mobily

IPhone - přední foťák se sám zrcadlí

Zdravím, před chvíli jsem zjistila, že mi přední foťák sám zrcadlí fotku/video. Dnes jsem přední kameru používala hodně a byla ok, ale teď začala fotit opačně. Zkoušela jsem hledat nějaké rady na netu a nic. Do nastavení foťáku a fotky jsem se koukla jako první, ale nic tam o automatickém zrcadlení není. Restart taky nepomohl. Nejsem si vědoma, že bych natavení nebo cokoli změnila. Nevíte prosím jak to dát do normálu? Nechci každou fotku otáčet v úpravě. Ještě doplním, jedná se o iPhone Xs a software mám už nějakou dobu ten nejaktuálnější. (nevím jestli je to podstatné)Děkuji za každou radu, pomoc.

Odpovědi na otázku

Ahoj, myslím, že je to vlastnost: https://applehelp.cz/2017/02/10/jak-pretocit-f... když si dám před selfie kameru na iphone text, tak je pozpátku, vyfotím a je správě - fotka se upraví

Jojo o tomhle vím. Jenže nechci každou fotku co vyfotím předním foťákem obracet v úpravě.Když teď vyfotim nějaký text, je v galerii normálně čitelný zleva doprava. A to je ten problém právě, text má být otočený (a pak bych ho eventuálně otočila já sama), aby byl čitelný

iPhone 11 mám pár měsíců a vždy fotí "zrcadlově"spíš nevím jak se ti to povedlo vyfotit naopak? Používáš jen aplikaci "fotoaparát"? já teď zkusil ještě "spectre" na focení a také je to zrcadlověnašel jsem článek z roku 2017 kde toto nastavení již řeší https://svetapple.sk/novinky/preco-su-selfie-f... takže to nebude žádná novinka

Teď jsem to zkoušela na sestry 8plus a fotí ji to stejně jako teď mně. Nechápu :D ale fakt přísahám, že předtím fotil opačně. Porovnávala jsem to s fotkama teď a před nejakou dobou a jsou jiný. Jsem z toho debil :D

Jojo klasický foťák v mobilu. Pro přirovnání, dřív mi to fotilo třeba jako foťák v instagramu a teď najednou ne

Pokud máš nainstalovaný IOS 14, tak by ti to mělo jít vypnout... ⬇️posílám návod⬇️https://www.letemsvetemapplem.eu/2020/09/18/jak-na-iphone-...