» Poradna » Mobily

IPad Air (2019) nebo iPad Pro (2017)

Dobrý den, rozhoduji se o koupi mezi dvěma tablety iPad Air (2019) nebo iPad Pro (2017). Rozdílů je pár. Třeba například iPad Pro má 120hz (ProMotion) displej, kdežto iPad Air má pouze 60hz displej. iPad Air, co se týče výkonu čipu je na tom o trochu lépe. Air má A12 Bionic chip a Pro má A10X Fusion. iPad Pro má svítivost 600 nitů a duální reproduktory, zatím co iPad Air má jen 500 nitů. iPad budu převážně využívat ve školství na poznámky, občasné kreslení. Rozdíl ceny je 3 tisíce. iPad Air je levnější. Taky další problém, co mohu vidět, tak je podpora iPadu Pro. Většina Apple zařízení mají podporu 4 až 5 let a kupovat tablet, který je dražší a měl by tak jen 3 roky podpory se mi moc kupovat nechce.Co myslíte? Vzali byste iPad Air nebo starší iPad Pro? Děkuji moc 🙂

Odpovědi na otázku

Pokud vim, Air je jen smatlaci bez moznosti tuzky, alespon v 2017 to tak bylo. OTF: Proto jsem uvazoval jen o verzi Pro pro neter, protoze umela narozdil ode mne kreslit uhlem. Kupodivu ho nechtela, chtela jen konzumovat na iphonu

Když o tom nic nevíš, tak se nevyjadřuj. Pencil dnes už podporuje jakýkoliv iPad.

Ceruzku Apple Pencil (1. generácia) možno používať s týmito modelmi iPadu:iPad Air 3iPad mini 512,9-palcový iPad Pro (1. alebo 2. generácia)10,5-palcový iPad Pro9,7-palcový iPad ProiPad (6. generácia)Ceruzku Apple Pencil (2. generácia) možno používať s týmito modelmi iPadu: 12,9-palcový iPad Pro (3. generácia)11-palcový iPad Pro

a samozrejme i ipad air 2019 o kterem se tu bavi

Vzhledem k ucelu vyuziti, jednoznacne Air 2019.Na poznamky rozdil nepoznas kresleni zvladnou oba, ve skolstvi vcetne podpory pera.U Aira 2019 je predpoklad podpory delsi vzhledem k datu vydani a na tu cinnost na kterou to chces s tim vydrzis min 5 let a i dele.

asi air, s perem splni vse co chces