» Poradna » Mobily

IP web kamera z mobilu

Pokusil jsem se nainstalovat IP kameru z Google play pro použití staršího mobilu jako kamery k počítači. Po spuštění v mobilu se na okraji objeví číslo které by se mělo zadat do vyhledávače. Když toto číslo zádám, napíše mi počítač, že se nelze spojit. PC má W XP. Jedná se mi o domácí WiFi nepotřebuji vzdálený přístup.

Odpovědi na otázku

Jaký program jsi použil? Vyzkoušej jiný. Číslo (IP adresa mobilu + port) jsi do prohlížeče zadal celé? Zkus si na tu IP adresu mobilu pingnout.

Zkoušel jsem různé aplikace, naposledy IP Webcam. Zadám do vyhledávače celé IP číslo ve tvaru "https://192.168.8.100:8080" To číslo je na okraji obrazovky mobilu.Počítač mi odpoví "Chyba zabezpečeného spojení". Nevím si rady, jak to udělat, aby se to odblokovalo. Co znamená "Pingnout si na IP adresu"? Počítač má OS XP. Pokud mi někdo poradí, prosím krok za krokem,jako pro úplného laika. A prosím, aby odpovídali jen ti, co vědí o co jde a ne chytráci, kteří poradnu využívají k urážkám těch co nevědí.

To znamena, ze prohlizec (neni to "vyhledavac") se s mobilem spravne spoji, ale odmitne stranku webkamery zobrazit, protoze ta stranka pouziva vlastni (nazyvany "self-signed") certifikat. Dnes jsou na to prohlizece citlivejsi, nez pred par lety. Resenim je certifikat stranky dat v prohlizeci do vyjimek, melo by tam na to byt tlacitko (nekdy az po zobrazeni detailu toho certifikatu). Presneji tezko radit, kdyz nevime jaky prohlizec byl pouzit.

Díky, už to chodí.