» Poradna » Ostatní

IP TELEFONIE, rychlost, kvalita

čus, jen tak ze zajímavosti by mě zajímalo, jak má který operátor kvalitní IP tel? Dále jaká je min. rychlost pro ,,průměrně" kvalitní hovor? A dále jestli se dá provozovat třeba na CDMA apod. Díkes

Odpovědi na otázku

NIKDO?

Počítej raděj 64kbit oběma směry, kvalita je závislá na použitém kodeku. GSM codek bere tůším 34kbit. Je teměř jisté, že když ti bude někdo volat tak zcela určitě budeš zrovna stahovat. Takže ten tvuj telefon musí umět standart Qos, to jest vyčlení ti výhradní pásmo pro hovor.