» Poradna » Web a internet

IP kameru na hlídání prodejny

Nemáte zkušenost s hlídáním prodejny nebo jakékoliv provozovny pomocí IP kamery?1. Musím mít na prodejně internet s veřejnou IP ?2. Půjde kamera nastavit časově tak, aby reagovala na pohyb a odesílala fotku na e-mail + upozornění na smartphone s androidem ve vybraném čase (přes noc)?3. Půjde kameru ovládat přes mobil s androidem (otáčení, přiblížení apod.)?4. Je taková kamera napájena adaptérem ze sítě nebo jede jen na baterie? Nebo obojí?Dík za odpovědí k tématu, tzn. nestojím o odpovědi typu: proč to chceš udělat takto a ne raději tak a tak?

Odpovědi na otázku

1. Nikdo tě k tomu nenutí, takže "NEMUSÍŠ" - tvoje rozhodnutí.2. Dle typu kamery2. Dle typu kamery (a taky cenové relace)2. Kamera má konektor na napájení - kam to připojíš (adapterem do sítě nabo na baterku), je tvoje volba

A měla by veřejná IP adresa v mém případě nějakou výhodu? myslím ohledně té kamery - přenosu dat, ovládání?

Vyhova verejne IP spociva v tom, ze muzete deni pred kamerou a nebo kameru samotnou ovladat prakticky odkudkoliv na svete s neverejnou IP tohle nepujde.

To bych si nemyslel podle níže uvedeného. Platí samozřejmě jen pro kamera D-linkD-Link uvádí novou verzi aplikace mydlink LiteMezi novinky této mobilní aplikace určené pro vzdálený přístup k zařízením D-Link patří například podpora technologie Drag and Drop či vzdálené ovládání pohybu kamerpondělí 20 května 2013 10:00Uživatelé síťových produktů společnosti D-Link, od kabelových a bezdrátových kamer přes síťové prvky až po úložné systémy, mohou již několik let tyto produkty spravovat ze svých mobilních zařízení s operačními systémy Android a iOS. K dispozici je řada mobilních aplikací spolupracujících s cloudovým portálem mydlink, z nichž jedna z nejdůležitějších – mydlink Lite – se v těchto dnech dočkala nové verze 3.0.0 přinášející některá podstatná vylepšení. A co je v aplikaci mydlink Lite verze 3.0.0 nového? První změna se týká možnosti ovládání stylu drag and drop – přímo na displeji mobilního zařízení lze snadno přesouvat ovládaná zařízení a určovat tak priority, se kterým zdrojem bude uživatel aktuálně pracovat. Druhá změna se týká elektronicky ovládaného polohování typu PTZ (electronic pan/tilt/zoom) – u kamer, které ePTZ podporují, je možné přímo z aplikace kamerou otáčet, naklánět ji a přibližovat či oddalovat jednotlivé záběry. Obdobně lze přímo na displeji chytrého telefonu či tabletu přepínat režim vidění na denní, noční či automatický. Uživatelé tak mohou snadno zjistit obrazové detaily i za hraničních světelných podmínek.

Pokud kamera disponuje podobnou technologii tak samozrejme verejnou IP nepotrebujete protoze spojeni mezi vami a kamerou pujde pres prostrednika.

1) Ne nutne, ale je to lepsi, zvlast treba pro bod 3.2) To zalezi na firmware kamery, DVR nebo nejakeho zpracovavajiciho SW.3) Jak kterou a jak kterou aplikaci, ale ano, jde to.4) 99% je napajena adapterem. Ty ciste na baterie se nazyvaji spis "fotopasti". Ze me nejaka mela oboji a fungovala jako UPS, tak o takove nevim.

1.Neni nutna verejna IP, ale je jednodussi mit verejnou (statickou nebo dynamickou). 2.Ano, myslim ze to dneska uz umi kazda ip kamera.3.Ano, ale zalezi na kamere. Vetsina vyrobcu ma svou app pro mobily na vzdalenou spravu.4. Kamera muze byt napajena pres adapter, nebo po sitovem kabelu (RJ45). Pres baterii jich asi moc nebude, jestli vubec.

1) záleží na tom, jestli výrobce kamery poskytuje k tomuto účelu vlastní server, se kterým komunikuje kamera a klient v mobilu nebo v PC. Ten server potom předává obraz a pokyny mezi kamerou a klientem. V takovém případě nemusí být veřejná IP. Pokud výribce takovou službu neposkytuje, veřejná IP být musí. Větší výrobci už by takovou možnost mít měli. Přesto ale pozor, tato možnost je nová, výrobci ji zavádí teprve poslední rok/dva a přes ten server nemusí být dostupné všechny funkce kamery! Takže sázkou na jistotu je veřejná IP.2) ano, to umí asi většina kamer. Nicméně detekce pohybu z obrazu je nespolehlivá, zvlášť pokud má kamera noční vidění, tak stačí smítko prachu proletět před objektivem a bude ti to pořád něco posílat.3) ano, pokud to umí aplikace pro android. A pozor, i pokud to umí, nemusí to fungovag bez veřejné IP.4) vždycky ze sítě. Spotřeba IP kamery je poměrně vysoká, takže nehrozí provoz na baterky.

Kamera je kamera-kvalitní rozlišení je základ, veškerou další "administrativu a nastavení, nahrávání,přeposílání, detekci pohybu,oslnění,ztráty spojení atd. atd. se řeší extérním NVR zařízením. Pro šťouraly, kamery sice základní funkci mají také, ale v praxi jsou tyto nepoužitélné.