» Poradna » Počítačové sítě

IP kamera za Connectify

Dobrý den,pořídil jsem si Wi-Fi IP kameru, poté jsem využil počítače který je nejblíže kameře a má Wi-Fi adaptér, přes connectify jsem vytvořil Wi-Fi a připojil k ní kameru. Na pc s Wi-Fi adaptérem je vše naprosto bezproblémové. Problém je v tom že se potřebuji na kameru koukat na jiném pc v síti. Otázka je jak přemostit nebo přesměrovat port na Connectify.Pc na kterém běží connectify má IP 192.168.1.4, pc na jakém se potřebuji na kameru koukat má IP 192.168.1.6 a kamera má podle connectify ip 192.168.4.X. Opravdu si už nevím rady, podle googlu by v to v nejnovější verzi (kterou já mám jenom k tomuto účelu legálně zakoupenou, i když by už levněji vyšel router). Když tak jsem i pro alternativu ke Connectify která by to dokázala.Děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Nikdo neví?

Ale jo, já vim

na PC ze ktereho chces koukat pridat do routovaci tabulky informaci, ze kde je sit 192.168.4.X vi adresa 192.168.1.4

nebo spis do routovaci tabulky routeru, ktery pouzivas jako vychozi branu, aby to fungovalo pro vsechny pocitace v siti 192.168.1.X

Problém je v tom že conncetify mě k té kameře nepustí. Na počítač kde to jede se dostanu ale do sítě 192.168.4.x se nedostanu. Connectify tam funguje jako router kde nejdou přesměrovat porty. Potřeboval bych nastavit aby connectify přesměrovalo port 80 na tu kameru a to nikde nemůžu najít.

v tom pripade je potřeba zmenit i routovaci tabulku v PC s Connectify.Mozna to jde nastavit primo v Connectify.Jinak prikazovy radek a "route ?"route add -p ...