IP kamera se záznamem

Zdravím, scháním nějakou IP kameru napájenoou přes Poe nejlépe s SD kartou kde by se ukládala smyčka záznamu a funkcí abych k obrazu mohl odkudkoliv přistupovat z mobilu nebo tabletu. zkoušel jsem několik kamer ale většina jich vysílá obraz přes nějaký vlastní cloud a to ne vždy funguje. díky za tip

Odpovědi na otázku

Kolik do toho můžeš vrazit peněz? Značkové kamery to umí. Já používám kamery HIKVISION a tam není problém. Pokud se ale chceš vyhnout nutnosti použití cloudu, tak je nezbytné, aby internetová přípojka u kamery měla od poskytovatele přidělenou veřejnou pevnou IP adresu.

já mám v práci právě set https://www.alza.cz/zmodo-4-kanalovy-rekorder... kde to mám pak nastavené přes veřejnou IP a už 2 roky to jede bez problému. ale domů chci jen jednu kameru a tomu by mohla odpovídat i cena cca 4tis ? btw můžeš hodit nějaký link na tu kameru Hikvision ? díky

Do ceny by ses asi vešel, ale záleží na požadavcích. Jestli má být kamera v interiéru nebo venku, jestli potřebuješ noční vidění a případně jaký dosah nočního vidění, jaké rozlišení atd. A máš doma taky veřejnou IP?

Ke každé IP kameře nemusí mít veřejnou IP adresu. Jsou i kamery, které běží přes servery výrobce a stačí mít jenom nainstalovanou aplikaci třeba v mobilu.

Zkus si přečíst pořádně zadání dotazu, než nám tady budeš vysvětlovat, co samozřejmě víme ;)

Píše “ale většina jich vysílá obraz přes nějaký vlastní cloud a to ne vždy funguje “ což znamená, že když sežene IP kameru u které to funguje pořád, tak by s tím taky nemusel mít problém. Nevím kolik přesně chce který poskytovatel za veřejnou IP kameru, ale mě osobně by se za to platit asi nechtělo.

No s tím cloudem je potíž právě v tom, že nemáš žádnou záruku, že to bude fungovat zrovna když potřebuješ. Ty cloudy tohoto typu provozované výrobci kamer prochází poměrně často údržbou, upgrady atd., takže bývají plánované výpadky a k tomu ještě někdy i neplánované závady. Nepovažuju za moc rozumné mít kameru závislou na nějakém serveru provozovaném čínským výrobcem kamery :) A to nemluvě o tom, že výrobce má potom nekontrolovatelný přístup k obrazu kamery. Někteří poskytovatelé mají veřejnou IP automaticky pro všechny, někteří ji dají na požádání bezplatně, u některých se dá za ni zaplatit a někteří neschopní vesničtí poskytovatelé ji neumí nebo nechtějí poskytovat vůbec :)

Já jí můžu mít za příplatek. Nevím kolik přesně, ale myslím, že je to něco kolem 200Kč a to mi připadá celkem dost. Nemusíš mít kameru se servery od čínských výrobců. Viděl jsem i české firmy co tohle vyrábí. To že výrobce bude mít přístup k záznamu je pravda, ale pořád tu je ochrana osobních údajů, takže bych se toho zase tolik nebál.

Jj, vím že to dělají i české firmy, ale to jsou úplně jiné ceny kamer :) To už je levnější si na několik let platit tu veřejnou IP :) Je fakt, že 200 je dost. Ale třeba Netbox, UPC, většina přípojek O2 mají automaticky veřejnou IP.

Já jsem u O2 a veřejná IP adresa dokonce stojí 254kč za měsíc. To je celkem dost alespoň pro mě. Kamera od české firmy taky nemusí být zase tak drahá. Švagr jednu má a jede řes jejich server a nikdy jsem neslyšel, že by na to nadával nebo něco. A to dával něco kolem 2k.

Když máš O2, nezkoušels náhodou, jestli nemáš veřejnou IP? Většina přípojek (asi kromě nových) má veřejnou IP i bez žádání a bezplatně. Dávali ji automaticky všem. Nevíš co to má švagr zač?

Když se kouknu do mojeo2 tak mám veřejnou IP neaktivní a jediná možnost je zaplatit těch 254Kč měsíčně. Já to zatím nepotřebuji, ale jenom tak pro info. Volal jsme mu a má bml eye360. Co tak vím, tak to má přidělaná v chodbě nad dveřmi.

Já jsem neříkal, aby ses díval, jestli ji máš objednanou, ale jestli ji reálně máš nebo ne :) Jak jsem už psal, tak O2 davalo veřejnou IP do určité doby všem, takže reálně většina přípojek O2 má veřejnou IP. Na tu kameru mrknu, dík.

Tak teď nějak nevím jak se mám podívat jestli jí mám nebo ne.

Poznáš to jednoduše, když se podíváš do administrace modem/routeru do informací o aktuálním stavu, tak tam uvidíš IP adresu WAN, kterou je ten modem/router připojený do sítě O2. A potom si otevřeš webovou stránku www.mojeip.cz kde uvidíš, jako IP jsi připojen ze sítě O2 ven do internetu. Pokud se budou obě IP shodovat, tak máš veřejnou IP.

Díky za info. To jsem netušil že se to dá zjistit takhle a už vůbec ne, že bych jí mohl mít když je na mojeo2 neaktivní.

Oni prostě dřív dávali veřejnou všem, protože to bylo pro ně jednodušší :) Ta položka v mojeO2 znamená jen to, že ji nemáš oficiálně objednanou a že ji nemáš garantovanou. O2 je přestalo dávat automaticky až v té době, kdy rozsah veřejných IP adres začal docházet a když zjistili, že si za ní můžou nechat zaplatit. Ale pokud vím, tak tam kde veřejná IP byla, tak ji zatím nezrušili.

Jsem u O2 teprve asi od srpna, takže to je asi ta doba kdy jí už nedávali.

A už jsi to ověřil, jak jsem psal výše?

kameru potřebuju venku s IR ... veřejnou adresu mám

S jakým dosvitem IR a jaké rozlišení? Z tebe to leze jak z chlupaté deky...

bude to hlídat parkoviště u domu cca do 50m rozlišení co nejlepší

Hmm, 50m s co nejlepším rozlišením, no do 4000 vč.DPH se asi nevejdeš, ale ne o moc dražší mi vychází hodně slušná tato: https://www.euroalarm.cz/bezpecnostni-kamerove-sys... rozlišení trochu nad FullHD, IR vidění do 50m, slot na SD, napájení PoE a velký bonus je WDR (široký dynamický rozsah a vysoká citlivost). Kdybych dostal zadání od zákazníka, jaké napsals ty, tak bych mu nabízel asi tento model.

Jestli chceš řešení bez cizího cloudu atp., tak zainvestuj do vlastního úložiště a z toho si přes veřejnou IP nasdílej nějakou službu, která bude brát steam z kamer. Hlavně si zabezpeč linku, ať ti tam nekouká nějakej jouda, objevit tyhle věci je pro roboty otázka maximálně minut.

Pokud mas NAS nejaky, tak vetsina ma licenci na jednu kameru. Timpadem muzes pripojit temer jakoukoli IP kameru a zaznam ti bude delat na NAS. Lacinejsi cinske smejdy to neumi.My resime kamery vetsinou DAHUA i s NVRkem a nejsou s tim problemy. o vse se stara NVR, kamery maji svou sit. Doma mam napr kamery noname z ebaye 1080 i 720 za litr a na linuxu mi bezi zoneminder. Je to OK. Navic ten SW umi snad vse, i zonove nahravani a kamera to vubec nemusi umet.

Dnes sú už bežné dve free licencie na kamery pri NAS.

za nejakych 25-30 USD jich na ebay najdes dost. Zaznam na kartu + ONVIF kompatibilita, idealni pro pouziti se SW 3. strany (napr NASy to mají v sobe).MP

To je jeden shit větší než druhý :) Za chvíli to bude měnit za opravdovou kameru a těch 25-30$ mu bude zbytečně chybět.

A hlavně el. zálohu a LAN.První co zloděj udělá vypne pojistky a zapne rušičku.