(IP?) kamera odesílající snímek v zadaném intervalu - ne video

Zdravím,v tématu se vůbec neorientuji. Rád bych přes internet kontroloval stav zařízení pomocí kamery - jde o snímání analogových ukazatelů a stačil by mi třeba jeden snímek za minutu zobrazovaný ve webovém rozhraní. Rozlišení by stačilo i VGA.Existuje něco takového? Zkoušel jsem hledat IP kamery, ale prohraboval jsem se akorát hromadou čísnkého šrotu s různými nepotřebnými smart funcemi a potenciálními bezpečnostními dírami.Situace se má následovně:Ukazatele jsou celodenně osvícené.Preferuji připojení kabelem - zařízení je mimo dosah tamní wifi (PoE výhodou)Schopnost zařízení naběhnout zpátky po výpadku napájení.Malé rozměry výhodou - uchycené zo bude na konzolce před budíky.Bezúdržbovost.Přemýšlel jsem i nad použitím starého telefonu s vhodnou aplikací, popř. RPI (Zero) + kamera. Ale bojím se, že to nebude bezúdržbové a v případě (delšího) výpadku napájení to nenaběhne zpátky - opravte mě, jestli se mýlím.Předem díky za rady.PS: I informace, co googlovat mi pomůže.

Odpovědi na otázku

ip kamery mívají funkci odesílání snímků v intervalech na FTP server.. to by to celkem pěkně řešilo - musíš si jen někde zařídit FTP server (to jde i na pc v lokální síti, případně na webhostingu u providera - cena je desetikoruny měsíčně) a pak taky vybrat kameru která to odesílání na FTP umí.. viděl jsem to u hodně typů, ale všechny to nemají... (takže to chce stáhnout manuál a podívat se co kamera nabízí..) Klidně to může být i levná čína.

.. např. tahle.. verze 720p s 48V POE stojí 20$ a FTP to umí.https://www.aliexpress.com/item/1080P-IP-Camera-Indo...

Díky za odpověď. Tuto kameru máte vyzkoušenou?

Přesně tohle bych také potřeboval a stále (i v roce 2023) sháním. Je potřeba intervalové posílání snímků přes ftp (ideálně tedy scp) a NIKOLI tzv. alarm snímky posílané na ftp. Uměla to třeba stará web kamera OvisLink WL-5400 a nebo to jde udělat s jakoukoli USB kamerou nebo fotoaparátem připojeným k PC a funkci intervalového snímání zajistí software.