» Poradna » Počítačové sítě

IP kamera INQMEGA, přístup do web menu pomocí IP adresy

Krásný den přeji...Mám připojenou kameru ve své wifi síti, pomocí jejich software v mobilu, ale i na webu (https://www.ucloudcam.com) se do ní v pohodě dostanu a využívám funkce dostupné v tomto cloudovém prostředí. Do cloudového prostředí jsem kameru snadno dostal přes QR kód na ní.Otázka zní, lze se u těchto kamer dostat i pomocí IP adresy do webového menu ? U starších to bylo možné. Tahle je jiná. Proč se ptám, u starších kamer jsem tam snadno nastavil třeba FTP ukládání snímků.Kamera : https://www.aliexpress.com/item/INQMEGA-IP-Camera-Wi...

Odpovědi na otázku

Jediný, kdo ti dá odpověď, je uživatelský manuál. Takových kamer jsou tisíce různých typů a pravděpodobnost, že bys tady našel dalšího uživatele, se limitně blíží nule.

Mám staženy všechny jejich manuály, hrají si jen s cloudovým přístupem. A nebo pomocí jejich apek. Na starý dobrý přístup přes web zapomněli.

To je bohužel docela možné. Tohle jsou spotřební kamery a když to funguje přes cloud, tak Číňan nepředpokládá, že by někdo potřeboval něco jiného.

Tak zatím doufám že to tam najdu... zatím to měli i ty nejlevnější mrchy...

Máš pravdu, dřív to nikoho ani nenapadlo, ale dnes už jsem se s tím setkal, že ty nejlevnější kamery už to mít nemusí. Ony to tedy reálně nejspíš mají pořád, ale výrobce už to neprezentuje a slouží to spíš k servisním účelům, než pro uživatele.

Nektere noname china kamery vyzaduji pouze ie s activex doplnkem. Teoreticky by to melo jit. Zjistis ip kamery a vyzkousis port 80 443 ci nejaky onvif (pomoci aplikace muzes pohledat a nakonfigurovat). Ja nemam zadny problem z china kamerami. Ja pouzivam ZoneMinder, a ted i appku na synology nasu a vpohode.

Díky za čas... JJ tohle chystám, i starší mi jela jen s plným IE...Zatím jsem v rychlosti zkusil jen přes Chrome. IP jsem zjistil z routeru snadno. Tohle je moje čtvrtá IP kamera a všechny jedou jak pilka... za ty prachy :)

Presbe tak. Mam kamerovy system 4 fullhd kamery zaznam a vse za 1200.- neni problem za 500 dokoupit dalsi. Ja nasel na ebay pidobnou ale s PTZ a reprakem a mikrofonemhttps://www.ebay.com/itm/4X-ZOOM-1080P-FHD-In-...

Mám na chalupě, vnitřní, s nočním, s trackingem, s odposlechem, se vstupem na externí čidla... už tři roky... za 260 korun :))) Plus mi hlídá hladinu vody a pod :)

www rozhraní takový kamery nemají , ale dá se určitě otevřít videostream rovnou ve VLC a dalších programech, pak ho prohlížet, nahrávat atp. Zkus zadat do VLC něco jako "rtsp://xxx.xxx.xxx.xxx/onvif1" a obraz se objeví :)- ip adresu kamery zjistíš v nějakém IP scanneru

Tak pár postřehů.... Onvif manager se dovnitř dostane a dal mi hodně zajímavých informací a přístupů. Znám HW a login a heslo a mohu editovat řadu parametrů.Vlc taktéž zvládá streaming... 😋A od číňana jsem dostal odkaz na soft, který by měl umožnit editaci pro mě klíčového FTP a Smtp pro mail alert... uvidím...

a mohl bys ten odkaz cos dostal od číňana zveřejnit?dík