» Poradna » TV, audio a video

Ip kamera, co když zloděj vypne proud

Dobrý denMám v bytě 2 IP kamery s vlastním napájením připojené Ethernetem k wifi routeruna které mám přístup k záznamům přes aplikaci, kamery umí pouze drátové připojení k sítijenže co když zloděj vypne jistič na chodbě a router bude bez proudu, lze to nějak vyřešit aby se to nestalo, děkuji

Odpovědi na otázku

UPS.

Redundanci?Naftovej generator?Trakcni baterie?

ked ti pride zlodej, dost sikovny aby vypol hlavny istic, tak okrem ineho ukradne aj zaznamove zariadenie kamier, rovno s kamerami.

Nezapomenout na přípojku k internetu. Jestli ti kabel do bytu vede viditelně třeba po zdi na chodbě, může ho taky ustřihnout.

Řeším to pomocí kamer, které posílají záznam přímo do cloudu. Připojené jsou přes LTE (každá má vlastní simkartu), díky čemuž nevznikají problémy s výpadkem konektivity.
Elektřina a jištěna pomocí UPS. Ksždá kamera má vlastní.
Kromě toho mám samozřejmě i kamery připojené přes standardní konektivitu, ale otázky byla na řešení zálohy.

ja mam nastavene FHD na slabych 3Mbit = 1,4GB/hod = 33GB za den. To do akeho cloudu davas cez ake LTE?

Mám od O2 simky na neomezený data. Hážu to do AWS.

To je hrozná blbost... Řeší se to zálohou napájení, ne cloudem.

Záloha napájení je málo. V mnoha případech zloději ukradnou i disky se záznamem. Data vždy musí být off-site.

Nemusí, rekordér se dá dobře úkryt. Každopádně je nesmysl tlačit data nonstop někam do cloudu. To jsou hrozné objemy dat.

zalezi jak si nastavi fps, datovej tok a podobne.. asi se to da poladit aby to na cloud fungovalo, ale co uz by ty kamery musely hlidat aby se to nekomu vyplatilo resit zvlast datovou sim na kazdou kameru.. Ulet Rekorder ve sklepe za regalem stejne nikdo nenajde, nebo Synology pridelany ocelobym lankem k topeni v komore. Na to se kazdej vyprdne kdyz ma par minut na prosmejdeni baraku.

Můj bratr měl vykradenou kancelář. Když se s vyšetřujícími policisty bavil, měl stejně hloupé představy jako máte vy. Byty často vykrádají recidivisté, kteří opravdu nepospíchají, ale v klidu najdou záznamové zařízení a odnesou si ho. Policisté občas dělají zajímavé přednášky. Měl byste se trochu zajímat než tu zase budete balamutit lidi.

No, já se tím mimo jiné živím, takže opravdu do problémů vidím. A ano, často se bavím i s policisty, když jim předávám záznamy z kamer, takže přehled mám řekl bych slušný a z praxe. Každopádně cloud proč ne, ale jen jako záloha, nemůžeš přece mít hlavní záznam závislý na funkčnosti 1) routeru, 2) internetové přípojky, 3) sítě poskytovatele internetu a 4) samotného cloudu. To je tolik možných zdrojů poruch, že to je nesmysl. Takže nahrávání musí být v první řadě lokální, jen musí člověk přemýšlet nad tím, kam schovat rekordér. A cloud nebo nějaký NAS v jiném objektu může být jako užitečná záloha. Za nějakých 12 let, co to dělám, pokradli zloději několik kamer, ale záznamové zařízení nikdy. Ostatně je taky velmi vhodné kombinovat kamerový systém s alarmem, aby zloději neměli čas na důkladnou prohlídku objektu. No a pokud už člověk bude mít tu smůlu, že si ho vybere nějaká opravdu sofistikovaná skupina, která má techniku v malíčku a ví, že musí za každou cenu najít rekordér, taková parta bude s kamerami předem počítat a bude maskovaná, že kamery stejně budou k ničemu.

Pokud o tom zloděj ví tak jammer mobilního signálu je celkem za hubičku.

No jasně, UPS je řešení.

Překvapivě se to řeší zálohou napájení Ovšem je otázka, kam se ukládá záznam?

No nenapsal jakého objektu se to týká chata, barák, byt, nebytové prostory / provozovny ve větším domě nebo areálu, malá / velká firma. Podle toho a financí (případné ztráty / náklady), se pak odvíjí zabezpečovací strategie, od tichého/hlasitého poplachu se zprávou/voláním na mobil, PCO, po fyzickou ostrahu, včetně různých možností zabezpečení záznamů.

Známý - kutil, si udělal elektronickou hračičku, náhodně řízené elektrické otevírání oken na ventilaci, zapínání světel, simulace zapnuté tel. a jejího zvuku, pohybu s baterkou pomocí led pásků - lze s tím též simulovat stínění procházející osobou až třeba po pouštění záznamu štěkotu psa. Takový strašidelný dům, prostě hračka a ani ne darhá.

to jo, ale kamera by tam stejne mela byt aby byl prehled co se deje.

Když si pořídíš domácí alarm s možností připojení kamery (např. IGET M5 české výroby), tak každý alarm má záložní baterii a je schopen odeslat zprávu o odpojení napájení (často k tomuto hlášení nepotřebuje síť, ale posílá SMS). Data z kamery jsou uložena na serveru kdesi mimo dosah případného zloděje, nicméně když vypne proud někde mimo hlídaný prostor, tak holt nic nepomůže.

"Ip kamera, co když zloděj vypne proud " - A co když si zloděj vezme kuklu?

Dle popisu vybavení a si být zajímavý pro zloděje. Doporučuji řešení které dělám klientům.
Kabelem připojit rapsberry s 2.5 diskem a baterií je dost malé na to aby šlo schovat kdekoliv v bytě. K tvému řešení ti to dá jistotu že ti to nikdo nevyruší jamrem za pětistovku, nebo kleštěmi v nejbližším možném místě (třeba i ve sklepě jsem našel prestrizeny optický kabel)

To bys musel mít z baterie napájené úplně všechno, co se na tom podili- kamery, router, switch a NAS.

Baterii bys musel průběžně dobíjet, jakože tom, že trvale pripojis nabíječku.

U IP systémů s napájení PoE stačí zálohovat jedinou věc a to rekordér s pomocí běžné UPS. Když vypadne proud, tak se sice v ten okamžik nemůžeš na dálku podívat, co se děje, ale záznam pořád probíhá. Samozřejmě je vhodné to mít v kombinaci s alarmem, ty mají vlastní komunikační kanál přes GSM a vlastní zálohu.

Na CCTV je zásadní UPS, samozřejmě dle typu napájení, ideál je např. POE.Na zabezpečení záznamu z kamer je uzamykatelný rozvaděč. Obě položky jsou za cca. 5 tisíc celkem.Na zabezpečení objektu je EZS, ev. napojená na PCO/monitoring, v základní ceně cca. 20 tis. a cca. 200 Kč za měsíc. Střežení ale stojí cca. 1000 Kč/měsíc, ale pořád lepší než lézt do baráku kde je zloděj a nikdo neví jestli mu nerupne v kebuli nevezme někoho po papuli.Zloděj se kamery nebojí, ale bojí se sirény a pak psa!

Hrozný šmejd Navíc on už kamery má.