» Poradna » Počítačové sítě

IP kamera + xmeye

Dobrý den, mohl by mi prosím někdo poradit se vzdáleným přístupem k IP kameře? Veřejnou IP nemám, ale kamera využívá aplikaci na cloudovém řešení XMEYE. Když se na kameru připojím přes aplikaci ze stejné wifi sítě, ihned to jede, když se na ní připojím z jiné sítě či pomocí datového tarifu v mobilu, tak se kamera nepřipojí. Nastavil jsem na kameře tu nejnižší kvalitu, abych se vyhnul omezení rychlostí internetu, přesto nic. Nemá s tím někdo zkušenosti, není potřeba něco povolit?Děkuji všem za rady.

Odpovědi na otázku

Ta aplikace je přímo od výrobce? Nebo jak si jí našel? Já využívám aplikaci CMSClient, ale mám kameru safe view. Je možný, že ti to bude blokovat třeba antivir nebo firewall.

Dobrý den, MÁM ÚPLNĚ TEN STEJNÝ PROBLÉM! Doma mi na mobilu Xmeye (když jsem na WiFi) kamery zobrazí a vse funguje, ale jakmile přepnu na data, aplikace funguje, ale obraz kamer nezobrazí. Jak jste to prosím vyřešil? Děkuji za odpověď, Stloukal.

mi 4 kamery jedou i přes internet ,ale 5. jede jen v domácí síti a zvenku se k ní nepřipojím. nastavení mám urcite stejně jako u prvních čtyř kamer.

Dobrý den, nefunguje vám to, protože nemáte veřejnou sít.Není zač. IT Erik Buzrla

Měl jsem stejný problém, stačilo v DVR rekordéru povolit DHCP a najednou to jelo. (Veřejnou IP nemám!)Zaškrtnout ,,DHCP Enable"https://www.burglaryalarmsystem.com/images/dvr_ip_4.jpg

Pokud Vám to funguje v interní sítí a nefunguje v externí sítí,není problém v DHCP, ale přímo u výrobce DVR.Resenim je reklamace vadného firmware,protože server výrobce má problém evidentně s firewallem.Proste se mi stalo,že jsem pod stejným sériovým číslem DVR se připojil na úplně cizí DVR a koukal úplně na něco jiného,než jsem nainstaloval.Je to problém poslední cca rok. Všechna dřívější zařízení jsou v pohodě.Takze přeji hodně zdaru při reklamaci. Některá DVR mají dokonce poslední rok s IP komunikaci,takže procesor v DVR pouští akustický alarm(pipak), když má zrovna "volné ruce". A k internetu se stejně nepripoji

v CMS je v nastavení síťových služeb cloud (po jejich Oblak) stačí zaškrtnout