» Poradna » Počítačové sítě

IP kamera - přístup ke snímkům

Zdravím, mám IP kameru, ale nemám veřejnou IP adresu, která je potřeba pro sledování kamery z internetu. IP kamera ale umí přímý přístup na FTP server, kam může ukládat snímky.
Sháním tedy nějaký - pokud možno free - program pro automatické načítání souborů (v tomto případě snímků) z FTP serveru na PC a dále nějaký soft, který by umožnil cyklické nahrávání (tady po zaplnění daného místa by nahráváním nových souborů odmazával ty nejstarší).
Poradíte jak to vyřešit?

Odpovědi na otázku

Jestli jsem pochopil správně , ftp už máte vyřešeno, teď potřebujete ty snímky z toho FTP automaticky stahovat.
Osobně používám na podobnou věc CobianBackup - na hostingu se mi každou noc dělají zálohy databází a já je opět každou noc Cobianem stahuju na diskové pole (požadavek vedení na určitou histrorii ukládání dat a bezpečné uložení v jiných prostorách)

Pochopil jste správně - stahováním snímků z FTP chci nahradit přímé stahování z kamery, které nejde, pokud není veřejná IP.
CobianBackup vypadá zajímavě, vyzkouším, díky za tip.

Ještě mám dotaz ohledně cyklického nahrávání - existuje nějaký soft, který hlídá množství dat (na FTP, na disku apod.) a při naplnění začne přepisovat novými soubory ty nejstarší?