» Poradna » Počítačové sítě

IP adresy

Dobrý den,mám na Vás prosbu, potřeboval bych poradit. Od neděle večer mi sám od sebe přestal jít internet. IP adresa je pro celý bárák stejná, protože jsou tu ještě kanceláře a byty. A majitel bytu platí pouze jeden internet pro celý barák. A ve všech datových zásuvkách bude jedna IP. Říkal jsem si, že nejspíš bude chyba u poskytovatele. Internet pořád nešel, až dnes jsem se chtěl přihlásit na svůj wifi router tp link. Měl jsem spuštěný ping seznam.cz -tj, tam mi vyskakovali pouze dvě adresy jedna na přístup na můj router http://172.16.10.1 a pak ještě druhá http://192.168.0.1/. Na tu mojí jsem se přihlásil přes svůj login. A na tu druhou adresu toho jineho routeru jsem dal základní login admin:admin. A podařilo se mi přihlásit. Viděl jsem tam připojeny xboxone a další zařízení. Zkusil jsem restart toho druhého zařízení přes system tools. A internet mi naběhl sám od sebe. Pak jsem dal restart svého zařízení a internet zaseč nešel, prišlo mi jako by se to druhé zařízení připojilo na mojí adresu. Nevíte někdo prosím co s tím? Děkuji

Odpovědi na otázku

1. Máte to tam dajaké zprasené. Nechat router pro celý barák v defaultu no fuj.2. To druhé zařízení se nemohlo připojit na tvoje zařízení, protože jste odděleni tvým routerem. Podívej se na WAN port svého routeru, jakou jsi dostal adresu. Podívej se na svůj počítač, jakou dostal adresu.

Moc Vám děkuji za radu, posílám Vám screeny z obou routerůhttp://www.jpeg.cz/images/2016/10/18/hlFS4.jpghttp://www.jpeg.cz/images/2016/10/18/yCvjS.jpg

druhý odkaz je obrázek z mého routeru, zrovna když nešel internet

V 1. routeru "WAN port is unlpugged" - takhle samozřejmě jít Internet nemůže, bude potřebovat nejspíš nakonfigurovat statickou IP adresu.

ten 1. router je toho člověka v baráku, vždy pri zmene IP adresy v LAN 1.routeru a restartu routeru mi začal internet fungovat

když mi internet fungoval, tak pak jsem dal na zkoušku restart 2. routeru tedy mého a internet zase nešel. Opět jsem se pak mohl prihlasit na 1. a 2. router

Nejsem si jistý, jestli WR740 napíše "WAN unplugged", když nemá přidělenou IP adresu (ať už statickou nebo dynamickou) na WAN rozhraní. Spíš bych to viděl na mrtvou anténu, která je připojená na WANku 1. routeru. Bez znalostí parametrů aktuální konfigurace od ISP s tím stejně nic sám neuděláš, kontaktuj majitele/správce domu nebo přímo ISP.

co mi zatím pomohlo je zaškrtnout ve WAN "use these dns servers" po restartu meho routeru internet nabehne a na ten 1. router už se nedá připojithttp://www.jpeg.cz/obrazek/eSK3

Pokud Internet naběhne, tak je to OK a dál už není co řešit. To, že se nedostaneš do 1. routeru Tě přeci vůbec nemusí zajímat, stejnak není ani tvůj.

ja se právě bojim, aby se to nejak neopakovalo do budoucna