» Poradna » Web a internet

IP adresy do firewalu

Používám FreFirewal, ten má kapacitu jen na 32 IP adres/program. Napadlo mě zbylé adresy napsat do HOSTS. Ale nějak to nefunguje. Je nějaká rada?

Odpovědi na otázku

Co konkrétně znamená, že to nefunguje? Co tam zadáváš a čeho chceš vůbec dosáhnout?

Tak ještě stručněji. Potřebuji vědět na jaké IP adresy se program připojuje a jisté adresy povolit/nepovolit v rozsahu větším než 32 IP adres na program.

Muzes si nainstalovat Windows Firewall Control, coz je nadstavba vyuzivajici sluzby firewallu vestaveneho ve Windows (ktery umi spousti uzitecnych veci, ale jeho ovladani navrhoval nejaky sadista)WFC ma sice dost archaicke rozhrani, ale umi presne to, co potrebujes.

No tak tohleto je síla... Nastavil sem program, pustil aplikaci. Objevila se karta, to jsem ještě nevěděl že je jenom jedna, a na ní se začaly měnit IP adresy, porty v takovém tempu, že nešlo na nic s rozvahou kliknout, odkliklo se vše automaticky na blokovat. Čekal jsem víc karet, že to zozhrnu, ale jedna.. Takže výsledek na nic, protože to bylo všechno zablokovaný. Otevřel jsem okno toho co se nastavilo, a tam bylo pouze to, co je v tom zkurveným windows, tj. jméno programu, port: jakýkoliv, IP jaká koliv, nebudu to raději dál komentovat.Otevřel jsem okno sjetky, tam teda IP adresy byly, no ale co s tím, opravit nastavení, a vznikne bordel, protože na tom oknu tam ty adresy zase nejsou.Celkově vzato to nestojí za nic. Ale lepší než ta zkurvenina co je ve Windows. Ono je to v podstatě to samý, akorát program si pamatuje nastavení oken.No nic, další experiment s nástavbou se konat nebude, dík za info.

Trosku pokory by ti neuskodilo. Timto s tebou koncim. I tak preju hodne stesti.

Jo udělej to znova a správně. To co jsi zadal je asi špatně.

127.0.0.1 localhost::1 localhost #[IPv6]0.0.0.0 www.cloudflare.com # = 172.64.155.188 je správně?0.0.0.0 172.64.155.188 #je správně?172.64.155.188 #je správně?

A o co se vlastne snazite?Z tehle zmatenosti to neni tak uplne poznat.Mimochodem Windows uz velmi slusny FW obsahuji. A pravdepodobne s rozsahlejsimi moznostmi nez ten, ktery se snazite pouzit. Jen nastaveni je trosku slozitejsi pro nekoho, kdo vubec nevi co dela / kdo sitim vubec nerozumi.

Když napíšu do tý Windows firewal jen adresu, neděje se vůbec nic, jak příchozí tak odchozí.A dále nevím proč bych to dělal? jenom proto, že se to někomu líbí?Vidím že jste nikdy neměl otevřenej HOSTS. Tak se tam podívejte, možná budete chytřejší.

Když nějakému doménovému jménu (serveru) přepíšeš pomocí hosts překlad na 0.0.0.0 nebo localhost, nedokáže tam přistupovat žádný program v počítači, pokud se nepřipojí přímo na IP adresu.Ve win firewallu bych povolené IP adresy psal do záložky "Obor". Když doje místo, tak pokračuj dalším pravidlem. Možná ti to nefunguje proto, že pomocí firewallu řídíš jen navazování komunikace, odpovědi se berou jako povolené automaticky. Proto záleží jestli pravidlo napíšeš jako IN nebo OUT a taky záleží na pořadí pravidel. Navíc si pohlídej, že pravidlo aplikuješ na všechny tři profily (doména/private/public), pokud má pravidlo fungovat opravdu vždy. Nikdy jsem neměl potřebu podrobné filtrace podle apliakcí nastavovat, tak neručím že jsem si vzpoměl na všechny možnosti .

WTF - Obor, jak se ten tab (ne záložka) jmenuje v originále?

Scope?

hosts je len staticky dns, cize tam nemozes dat ip adresy, ale iba url, a idealne je nedavat 0.0.0.0 ale 127.0.0.1 - cize localhost, aby sa system zbytocne nepokusal naviazat spojenie na 0.0.0.0 ale rovno vratil chybu (ak teda nemas nieco co ti bezi na porte 80) na blokovanie pristupu k ip adrese sa pouziva firewall, bud ten v routri, alebo v pocitaci.

No, já sem právě čet, že ta 0.0.0.0 je rychlejší. Takže se to překládá 2x? To znamená z čísel iP na www.tojekolo.cz a pak zase na číselnou IP?Jinak někdo tyhle si ty adresy upravuje a tahá to firewalu v routeru, tak nevím teda.

Ty vůbec netušíš, co děláš...A ani nejsi schopný popsat, co je cílem hry.

Tak, a naposledy. Cílem je povolit nebo zablokovat IP adresy vztažené k jednomu programu, stejně tak jako to dělá FreeFirewal, ale bez toho omezení 32 IP adres na program.PŘÍKLAD:"C:\ moje_radio\stanice_USA.exe"blokovat spojení:192.145.44.124194.145.44.121192.145.49.121192.15.44.128192.145.44.11193.145.44.125192.145.44.128192.145.44.120192.145.45.124192.145.46.124192.145.47.12420.145.48.124192.145.49.124191.14.200.124192.145.44.12840.145.44.1218.145.44.121192.145.1.124192.1452.124182.145.3.124192.145.4.20012.145.51.24192.145.44.124192.13.44.124192.145.44.124192.145.6.124192.70.44.124192.80.44.124192.9.44.124192.8.44.124povolit spojení:150.8.44.11156.8.44.22Pochopeno?

"Tak, a naposledy."Tak snad poprvé, ne? Protože předtím ses neráčil popsat, o co se snažíš...

Tak poprvé a taky naposledy: Kolik ti je let, Kájo? Vypadá to, že máš sotva mlhavou představu, která bije.

cize vobec netusis, co robis. Nie, nepreklada sa to 2x. ak das priamo ip, tak to ide na tu IP a ide to mimo hosts. ak das www, tak ako prve pozrie, ci je taky zaznam v hosts, ak nie, tak sa pyta dns, ktory opat len vrati ip a az potom sa robi spojenie priamo na tu ip.

hosts je len staticky dns, cize tam nemozes dat ip adresy, ale iba url,Jen k tomu URL, chtel jsi napsat domenovy server, tj treba 0123.john.doe ne uz http://0123.john.doe/Tazateli nedoporucuju "blokovat" v souboru hosts Mnichovske Cloudflare servery, slouzi hlavne jako antibot brana a je na nem zavislych mnoho nemeckych webu.

To byl jenom příklad s otazníkem, zda to jde tak či onak napsat. Nikoliv záměr blokovat podle domény co jsem tam napsal.Jestli je přidělená doména určité IP adrese, tak se to dá převést, a jestli né tak to nejde blokovat? To to musím dávat IP adresu na světový překladač abych zjistil to co mě nezajímá, a napsat to tam? No asi jó, hrozný.

A už jsi viděl trik s lomítkem ?

Oh wait, umí tohle windows firewall vůbec?

Jiste ze umi pracovat s rozsahy.

Tak já doufám že to hloupého nakoplo.