» Poradna » Web a internet

IP adresace

Čaute,Prosím mohl by mi prosím někdo vysvětlit, proč se uvádí za IP adresou lomítko s číslem? Jaký to má důvod a uplatnění? Např.: 192.168.24.0/21 Nejsem síťař, jen mě to zajímá

Odpovědi na otázku

Strejda nefunguje, nebo přesněji jste líný jak veš?! Kdyby vás to DOOPRAVDY zajímalo a pouze se nenudilo, pak už to máte.

Vyčíst to umím, ale spíše mě zajímá vysvětlení v praxi. Jak říkám, nejsem síťař proto se ptám tady.

Pokud text nepochopíte, pak odpověď je: "K ničemu to nepotřebujete." A nemusíte tady s tím otravovat zbytečně lidi. Notně pochybuji, že jste vůbec něco hledal, když jsou tu přeci pitomci, co se budou pro vaši bžundu snažit.

Tady už opravdu na tomto fóru není o co stát. Buď každý blbeček začne odkazovat na google, místo toho aby něco napsal, nebo začne s tím, že dotyčný to vědět nepotřebuje. Samozřejmě jsem zapomněl, že vy jste všichni, všechno věděli, jak jste se narodili

Ale vzdyt je to pravda. Bud to potrebuje a tak to zna. Nebo to nepotrebuje, ale zajima ho to -> informace si vyhleda. Nebo ho to nezajima a jen trolluje -> zavrit, zamknout a zahodit klice. Tech zdroju i v cestine je tolik, ze to z toho musi pochopit kazy. Kdyz da do googlu ten svuj dotaz: "proč se uvádí za IP adresou lomítko s číslem", tak hned druhy odkaz(teda kvuli tomuhle nesmyslnemu vlaknu treti) mi vypadne tohle: http://www.samuraj-cz.com/clanek/tcpip-adresy-masky...

Toto je vraj poradňa, ale vyzerá to tak, že si to nepochopil, alebo si spadol s výšky sebavedomia na úroveň intelektu, ale ani o tom nevieš.

Jo jo, tys tu chyběl a jsme komplet.Mě už odkazy několikrát pomohly obzvlášť na ty správné stránky a nebo odpovědi, kde odpovídali ználí věci, proto má každý nick, abych si snázej vybral (po zkušenostech).

no jo místní zvíře v kleci má průjem

Je to zkrácený zápis tohoto:Address: 192.168.24.0Netmask: 255.255.248.0Ale protože nejste síťař, tak vám to asi moc nepomůže.

Ofot a ukaz, nepamatuji, ze bych se s tim setkal ani v podrobnostech emailu jsem to nevidel

Tak to jsi ještě nejspíš nikdy neslyšel o masce sítě.

Tak daleko jsem se nedostal a v podstatě to nepotřebuji na nic. Nejsem " síťař", takže se síťařům omlouvám za nevhodný vstup.

Uz to tady padlo. Jde o zkraceny (tzv. CIDR) format zapisu sitove masky, konkretne /21 je ekvivalent masky 255.255.248.0.Maska slouzi mj. k tomu, aby zarizeni vedelo, v jak "velke" siti se nachazi. Tj. se kterymi okolnimi IP adresami muze mluvit primo, a naopak kdy uz musi pouzit svou defaultni gateway (branu), aby smerovani komunikace vyridila za nej.

konečne relevantná odpoveď. len tak medzi nami "milujem" ľudí ktorý ako odpoveď na otázku napíšu "používaj google". asi si niekto myslí že všetky odkazy, ktoré nájde strýček google vznikli len tak samé od seba. pritom sú práve výsledkom ochotných ľudí, ktorí chcú poradiť.

"konečne relevantná odpoveď" to anoale zrovna v tomto případě, kdy nejde o problém s IT by měl tazateli na jeho zvědavost stačit odkaz na Google, příp. na přes strejdu Google

Trvá-li tvůj zájem "co je co a proč je to" vyhledej CIDR a Subnety, pak usneš obohacen o nějakou tu "technikálii".