» Poradna » Notebooky

Int.grafika GMA4500m-přidělení paměti

ahoj, mám vedle sebe dva notebooky s CPU T5870 a T3500 obojí s int. grafikou " GMA4500m ". Dotaz zní, jak krom BIOSu (lze u T3500) nastavit velikost sdílené grafické paměti? Pokud nenastavím grafiku min. na 128MB, nerozjedu ACAD s HW akcelerací (na mou práci je výkon noťasu dostačující). Tz. rozjedu na T3500, nerozjedu na T5870 (bios na noťasu aktualizován, nicméně položka přidělení paměti není).Děkuji z odpovědi

Odpovědi na otázku

Win. 7 s poslední aktualizací, v ovladačích nelze nastavit velikost paměti.

Problém bude jinde.-GMA4500m sdílý dymicky paměť -HW akcelerace a velikost paměti kragfiky není jedno a to samé. HW akceleraci můžete mít i s 32MB-Core 2 Duo T5870 a Celeron T3500 nemají integrovanou grafiku ta je na desce-o tom co jde nastavit v BIOSu na desce rozhoduje výrobce.Osobně bych hledal problém v ovladačích...

nastavím v BIOSu (tam kde to jde) 32 / 64 MB -> ACAD nejede (a hlásí málo graf. paměti), přidělím 128 MB ACAD jede....

Spise bych to videl na nekompatibilitu. U toho novejsiho procesoru si nastavuje pamet uz jen automaticky.U lepsich BIOSu lze nastavit jen max moznou sdilenou pamet.Jedinne co me napada je pouzit dual channel zapojeni RAM, jestli tam uz teda neni takto zapojeno.