Interval zapinania ventilatora

Aký je prosím správny interval zapinania ventilatora na notebooku, ten môj Acer Aspire 3690, sa za normalnych okolnoti
/napr. len surfovanie na nete/ zapina každych 30-35sek. pri teplote 54st.a vypne sa po 15 sek. pri 43-44st.
Diky ahojte

Odpovědi na otázku

Vetrák sa reguluje automaticky podľa teploty. V BIOSe alebo v obslužnom programe, ktorý výrobca dodáva k NTB príp. je na stiahnutie na jeho stránkach, by sa mala dať nastaviť teplota, kedy sa vetrák roztočí na plné obrátky, príp. na 100%. Alebo môžeš skúsiť ešte polaborovať s programom SpeedFan.

Ešte môže byť problém v tom, že vo vetráku je už bordel a prach - v tom prípade ho treba rozobrať a vyčistiť.