» Poradna » Web a internet

Interpunkce v MySql

čuspotýkám se v těchto dnech s problémem, se kterým si jsem již bezradný.Tíží mě (nejspíš moje neschopnost :D) dostat do MySql interpunkci, když jsem si dříve psal stránky na free webech tak vše bez problému v php jsem udělal MySql dotaz a vložil jsem obsah nějakých textových polí, ovšem teď se mi to za boha nedaří, koupil jsem si placený hosting s tím, že si jeden web přepíšu, jelikož jsem zase o něco chytřejší a chci si aplikaci "zlepšit" :)Nešla mi dostat interpunkce i do emailu a Sql.V emailu mi dělal neplechu script na ošetření injectionu, ten jsem odmazal, takže už do emailu dostanu obsah pole přesně tak, jak je napsaný v textboxu.Co se mi ale nedaří je dostat interpunkci do MySql, udělal jsem si i malý testovací script na jedné stránce, kde je textbox a pár řádků php které mi obsah boxu zapíší do databáze a s interpunkcí mám smůlu. Stránky jsou v UTF8 i porovnávání v tabulce je nastaveno na UTF8_czcech_ci.Nesetkal se s tím někdo? Předem díky za rady. :)

Odpovědi na otázku

Ještě je potřeba v connection stringu do MySQL uvést CharSet=utf8;

$mysqli = mysqli_connect('server', 'jméno', 'heslo', 'databáze');$mysqli->set_charset("utf8");Takto? :)

Jsi si jistý, že máš problém s interpunkcí a ne s diakritikou?

Máš pravdu, dneska tento problém už řeším asi od 9 ráno a jsem úplně už mimo. :D Tak se omlouvám, myslím diakritiku. :)

zkusil bych do PHP skriptu pridat hned po pripojeni k mysql serveruSET NAMES utf8https://dev.mysql.com/doc/refman/5.7/en/charset...