Interní HDD v boxu - jak zformátovat

Dobrý den,koupil jsem interní HDD Western Digital Red 3 TB a k němu Axago rámeček. Nedaří se mi ale disk naformátovat. Zatím se vůbec nezobrazuje v Tento počítač, pokud ho formátuji přes Správu disků, pak se mi vždy zobrazuje v Tento počítač jako interní pevný disk, což nechci. Jak ho naformátovat "jako flashku"?

Odpovědi na otázku

Aby se zobrazoval jako vrtulník, to byste bral? Napřed formátujte, to totiž nesouvisí se soubojem flashka-HDD a teprve potom řešte, pokud vás to ještě bude bavit, jestli to má být flaška, nebo štoudev...

OK, mám tedy zformátováno a jeví se jako disk F. Jak tedy postupovat dál?

No a co chceš dalšího? Je to externí disk a jako takový se zobrazuje mezi ostatními disky (případně připojenými fleškami) v "Tento počítač".

Nijak. Tohle nezměníš, protože je to disk a ne flashka. A ničemu to nevadí.

MBR neumí pracovat s disky většími jak 2TB.Takže buďto na tom disku vytvoř dva oddíly (2TB + 1TB) a naformátuj je.Nebo ten disk inicializuj jako GPT a pak vytvoř jeden oddíl přes celý disk a naformátuj ho.Ale počítej s tím, že některá zařízení (typicky TV) neumí s GPT pracovat.-----------------------------------Výše uvedené proveď buďto ve Správě disků nebo přes diskpart (Přík. řádek).Nebo použij nějaký diskmanager, třeba http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemo... je to jednodušší...

Takhle se ale externí disky zobrazují už dlouho Myslím, že Windows těžko nařídíš, jak ti mají zobrazovat standardní zařízení.